REKLAMA

Senior zagubił się w lesie. Znaleźli go koneccy policjanci

W piątek przed wieczorem Komenda Powiatowa Policji w Końskich odebrała zgłoszenie dotyczące 83-letniego grzybiarza, który zabłądził w lesie. Poszukiwania po godzinie się zakończyły, mężczyznę odnaleziono.

REKLAMA

Foto: KWP Kielce

Po godzinie 17:00 w piątek, w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich pojawił się syn 83-latka, który wybrał się do lasu w okolicy miejscowości Brody na grzyby, nie wziął ze sobą telefonu komórkowego i długo nie wracał. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwania.

REKLAMA

„Rozpoczęła się walka z czasem, aby działania poszukiwawcze rozpocząć jeszcze przed zapadnięciem zmroku. Dyżurny koneckiej jednostki na miejsce zdarzenia skierował wszystkich policjantów, będących w jego dyspozycji. Wiadomo było, że senior nie zna zbyt dobrze terenu oraz nie posiada przy sobie telefonu komórkowego. Rozpoczęto działania poszukiwawcze od miejsca, skąd 83- latek wszedł w głąb lasu. Po około godzinie od zgłoszenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich, na leśnej drodze pomiędzy miejscowością Niebo, a Sielpia ujawnili wystraszonego i bardzo zmęczonego seniora. Przyznał, że zagubił się w lesie i szukał drogi do domu” – mówi sierż. szt. Marta Przygodzka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej policji w Końskich.

Mężczyźnie nic się nie stało, najadł się sporo strachu. Funkcjonariusze odwieźli go do domu.

Przypominamy, że istnieje darmowa aplikacja dla turystów i grzybiarzy z mapami lasów, która pomaga poruszać się bezpiecznie po lesie. Tutaj więcej informacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *