REKLAMA

Już dziś Senioralia w Końskich. Zapowiedź i program [wideo]

Już w najbliższą niedzielę pod budynkiem Egipcjanki w Końskich odbędzie się trzecia edycja Senioraliów. Impreza dedykowana jest osobom starszym z regionu i miasta Końskie, a zaproszeni są wszyscy niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.

REKLAMA

Świetna zabawa będzie mieć miejsce w niedzielę 24 lipca od godziny 16:00 w Końskich – po raz trzeci zorganizowane będą tzw. Senioralia. Tradycyjnie, będą to pokazy i zabawa tak naprawdę dla wszystkich, nie tylko dla seniorów, ale z ich udziałem. Po raz ostatni w historii tej imprezy korowód członków senioralnych grup wystartuje  spod budynku Świątyni Egipskiej w Parku Miejskim. Przemierzy park w kierunku Biblioteki Pedagogicznej, a potem ulicy Mieszka I. Po powrocie pod Egipcjankę, część artystyczna zostanie zainaugurowana pieśnią „Żyjmy pełnią życia”. Dalej na scenie oglądać będzie można popisy senioralnych grup artystycznych.

REKLAMA

Szczegółowo o bogatym programie opowiada wiceburmistrz Końskich, Krzysztof Jasiński – ,,Chciałbym zaprosić wszystkich seniorów z terenu miasta i gminy, ale również tych, którzy mieszkają w terenach okolicznych i miejscowościach poza gminą Końskie. Ta trzecia edycja będzie niezwykle bogatą w wydarzenia. Zacznie się o godzinie 16:00 na scenie letniej pod Egipcjanką. To już ostatnia edycja Senioraliów, która odbędzie się w tym miejscu. Po oficjalnych powitaniach z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia MANKO, którzy od 2019 roku realizują umowę w zakresie ,,Gmina przyjaznej seniorom”, po otwarciu przez burmistrza miasta i gminy, udamy się wspólnie ze wszystkimi współorganizatorami, z Radą Seniorów, z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z Sekcją Emerytów i Rencistów, z Sekcją Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, ale również i z seniorami, którzy nie przynależą do żadnej z tych organizacji, udamy się w barwną paradę. Przemaszerujemy fragmentem ulicy Mieszka I, udamy się przemarszem w okolice Biblioteki Pedagogicznej, przejdziemy ulicą Zamkową, i wrócimy do pierwszego miejsca – pod scenę letnią. Tam wspólnie z seniorami zbudowany został blok artystyczny, który będziemy mieli przyjemność  uczestniczyć, ale przede wszystkim oglądać. To pokaz mody w wykonaniu seniorów, występy artystyczne poszczególnych grup seniorskich, to wreszcie wydarzenia związane z umiejętnością zaprezentowania tego wszystkiego co jest w naszym życiu oczywiste i barwne, chociażby poprzez obyczaje i obrzędy, w wykonaniu jednego z uczestników. Ja nie chciałbym zdradzać wszystkich elementów składowych tych części artystycznych, ale bardzo serdecznie chciałbym zaprosić, bowiem kilkugodzinne wydarzenia, które będą miały miejsce na scenie, a które będą realizowane przez panią Annę Wiaderną, jako osobę prowadzącą i nadzór merytoryczno-artystyczny ze strony Domu Kultury. Myślę, że będą bardzo ciekawym wydarzeniem nie tylko dla uczestników – seniorów. Wreszcie ten blok artystyczny będzie zakończony potańcówką przy udziale DJ-a. Ja bardzo serdecznie nie tylko zapraszam do obejrzenia, ale również do udziału, bowiem ważnym również elementem tego wydarzenia będą stoiska, które zaprezentują nasze wspaniałe Koła Gospodyń, prezentując nie tylko regionalne przysmaki, ale wszystkie inne smakołyki, które będą dostępne na stoiskach. Zapraszam bardzo serdecznie na trzecią edycję koneckich Senioraliów”.

Oprócz tego wystąpią: Bożena Zielińska z Radoszyc, młodzi wokaliści z koneckiego domu kultury, zespół „Perły z lamusa” ze Skarżyska Kamiennej, gawędziarz Wacław Pejas z Sobótki.

Monika Cholewińska z Klubu Balans zachęci wszystkich do wspólnego tańca zumby. W parku staną liczne namioty między innymi z poradami medycznymi, książkami, fryzjerstwem, kursami, szkoleniami, propozycjami artystycznymi i wieloma innymi atrakcjami. Podczas wydarzenia prezentować będą się także harcerze z Hufca ZHP w Końskich.

-,,Zapraszamy do udziału w Senioraliach. Po raz kolejny po pewnych wydarzeniach związanych z pandemią będziemy świętować wydarzenie, które dedykowane jest przede wszystkim dla osób należących do szeroko rozumianej grupy wiekowej seniorów, ale zapraszamy wszystkich […]. Wyjątkowo w tym roku, po raz pewnie ostatni, będziemy obchodzić to święto koło dawnej świątyni egipskiej – Egipcjanki. We współpracy i za zgodą nowego właściciela, tam spotkamy się o godzinie 16:00. Zacznie się to wszystko od krótkiego przemarszu przez miasto. Mam nadzieję, że będzie to święto bardzo radosne, bo przecież zasługujemy na to wszyscy, szczególnie ci, dla których to święto jest przeznaczone. Serdecznie zapraszam!” – mówi burmistrz miasta i gminy Końskie, Krzysztof Obratański.

Koneckie Senioralia współorganizują: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sekcja Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego, Rada Seniorów, Dom Dziennego Pobytu Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejsko – Gminny Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Końskie. Z tego wydarzenia przedstawimy Państwu relację wideo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *