REKLAMA

Seniorka przekazała oszustce 12 tysięcy złotych

Do 82-latki z gminy Słupia Konecka zapukała oszustka. Kobieta zaproponowała wspólną modlitwę, potem przeszła do wróżb. Finalnie zmanipulowana seniorka przekazała jej 12 tysięcy złotych. 

REKLAMA

Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek do 82-latki z gminy Słupia Konecka zapukała kobieta pod pretekstem odkupu starych obrazów i lamp. W celu wzbudzenia zaufania u seniorki, przedstawiła się jako osoba głęboko wierząca, była nawet wspólna modlitwa. Następnie kobieta przeszła do wróżb i przy pomocy jajka przepowiedziała 82-latce problemy ze zdrowiem. By „przegonić” chorobę nakazała zakopać jajko za stodołą. Potem oszustka poleciła seniorce wyjąć wszystkie swoje oszczędności. Zmanipulowana całą sytuacją kobieta przyniosła 12 000 złotych i położyła je na stole w kuchni. Oszustka zawinęła pieniądze w chustę i wyszła z nimi do drugiego pokoju. Tam zawinięte banknoty miały leżeć aż do niedzieli. We wtorek 82-latka odwinęła chustę i żadnych pieniędzy już tam nie znalazła.

„Nie wpuszczajmy do domu osób nieznajomych. Nie ulegajmy przypadkowym propozycjom lub prośbom przekazywania pieniędzy obcym. Bądźmy czujni i ostrożni. O każdym podejrzanym przypadku informujmy policjantów. Apelujemy do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, którzy mają w swojej rodzinie czy sąsiedztwie osoby starsze, aby rozmawiały z nimi o zagrożeniach wynikających z rozmów z obcymi osobami i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami. Powiedzmy, że w razie wątpliwości co do intencji osób je odwiedzających, należy poprosić o pomoc policję dzwoniąc pod numer 112” – apeluje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “Seniorka przekazała oszustce 12 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *