REKLAMA

Seniorzy z policjantami we wspólnym rajdzie [zdjęcia]

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich zorganizowali rajd profilaktyczny dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Wydarzenie to odbyło się w ramach działań związanych z setną rocznicą powstania Policji Państwowej.

REKLAMA


W sobotę uczestnicy rajdu wyruszyli sprzed budynku Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Podczas marszu, seniorzy otrzymali elementy odblaskowe, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie na drodze. Następnie podkom. Sylwia Sobczyńska z Wydziału Prewencji opowiadała między innymi o tym, jak elementy odblaskowe poprawiają bezpieczeństwo pieszych na drodze, natomiast oficer prasowy koneckiej jednostki st. sierż. Piotr Przygodzki opowiadał o historii policji oraz o przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania Policji Państwowej.

Rajd był zabezpieczany przez zastępcę naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusza Ostrowskiego. Nad bezpieczeństwem seniorów czuwała również Jednostka Strzelecka 2026 pod dowództwem Dominiki Stefańczyk. Poza obszarem zabudowanym, rajd dodatkowo był zabezpieczany przez policyjny radiowóz z Wydziału Ruchu Drogowego.

REKLAMA

Trasa marszu przebiegała od komendy, przez ul. Zamkową i Południową w Końskich aż do Nieba. Tam na uczestników wycieczki czekało ognisko oraz ciepły poczęstunek z gorącą herbatą, który został zorganizowany między innymi przez asp. szt. Andrzeja Ścibisza – przewodniczącego ZT NSZZ policjantów przy KPP w Końskich.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *