REKLAMA

Seniorzy zapoznawali się z komputerami [wideo, zdjęcia]

Pierwsze zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku już się rozpoczęły. Seniorzy podzieleni na grupy uczestniczą w kursie komputerowym. 

REKLAMA

Odwiedziliśmy ich z naszą kamerą w czwartek, 5-go listopada. Zobaczcie jak starsi, ale wciąż aktywni mieszkańcy naszego miasta radzili sobie z nową dla nich technologią.

Czwartkowe zajęcia były pierwszymi dla tej grupy. Wystartowały o godzinie 8.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie i odbywać będą się one co tydzień. Pracownicy biblioteki, którzy na co dzień zajmują się opieką nad komputerami znajdującymi się w obiekcie (tworzą one coś na wzór kafejki internetowej) tłumaczyli seniorom podstawowe informacje z zakresu informatyki, począwszy od tego jak uruchomić popularnego peceta, a na surfowaniu po internecie kończąc.

REKLAMA

W spotkaniu uczestniczył też dyrektor Biblioteki im. Cezarego Chlebowskiego, który znany jest ze swojego zamiłowania do nowoczesnych technologii. Dariusz Kowalczyk tłumaczył kursantom jak założyć skrzynkę pocztową. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą kontaktować się bezpośrednio z jedną z jego inicjatorek, p. Teresą Dunajską – numer kom. 663 380 708. Wiadomo, że już wkrótce uruchomione zostaną zapisy na kolejne kursy komputerowe. -„W jednej ze szkół udostępniono nam aż 20. stanowisk. Nad seniorami czuwał będzie też jeden z panów informatyków. Zachęcam do zapisywania się już 18. listopada, kiedy to odbędzie się kolejny otwarty wykład w ramach Uniwersytetu.” – mówi nam inicjatorka UTW.

Wspomniany wykład odbędzie się w koneckim Domu Kultury i będzie dotyczył ogrodów. Przyjść, posłuchać, a także zapisać się na ewentualne zajęcia może każdy.

Kurs komputerowy Uniwersytet Trzeciego Wieku 04

Seniorzy jednogłośnie stwierdzili, że nie taki komputer straszny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *