REKLAMA

Seniorzy zaśpiewają kolędy i pastorałki! Obejrzycie je w TKN24 [wideo, zdjęcia]

Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz kolejny wychodzi z ciekawą inicjatywą aktywnego spędzenia czasu oraz umilenia go mieszkańcom powiatu koneckiego. Tym razem postawiono na kolędy i pastorałki, w wykonaniu chóru złożonego z członków UTW, których będzie można posłuchać jeszcze w tym miesiącu w naszej telewizji TKN24 w sieci kablowej oraz na stronie internetowej tkn24.pl.

REKLAMA

Chór powstał niedługo po założeniu UTW czyli w 2015 roku. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia była Jolanta Rydzewska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „Jak założyliśmy Uniwersytet Trzeciego Wieku, to chcieliśmy żeby jednak był chór przy tym uniwersytecie i założyliśmy i kabaret i chór, także każdy mógł sobie znaleźć jakieś miejsce. W chórze jest około 20 osób, to, co dzisiaj widzimy to jest tylko taka mała grupka, bo od czasów pandemii nie wszyscy mogą przyjść, niektórzy nie mogą, niektórzy się boja, niektórzy są na przykład zakatarzeni i też się boją. Ćwiczymy w bardzo ograniczonej ilości osób, ale cieszymy się, że Dom Kultury pozwala nam ćwiczyć. Mimo, że nas jest nas mniej, bo raz przyjdzie więcej osób, raz mniej, ale ćwiczymy. Chcieliśmy się jednak czymś zająć” – mówi Jolanta Rydzewska.

REKLAMA

Pomimo przerwy spowodowanej świętami Bożego Narodzenia oraz pandemią chór działa aktywnie, a jego członkowie ciężko trenują aby w przyszłości móc występować przed kamerą i na lokalnych wydarzeniach – „W tej chwili, jak możemy usłyszeć nagrywane są ćwiczenia. Przerwa była przez miesiąc czasu, nie ćwiczyliśmy cały grudzień, więc teraz dopiero zaczynamy ponownie ćwiczyć” – dodaje prezes UTW.

Kolędy i pastorałki w wykonaniu seniorów będzie można obejrzeć jeszcze w styczniu w telewizji TKN24 w sieci kablowej, a także w portalu tkn24.pl. Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pozostali członkowie serdecznie zapraszają do posłuchania bożonarodzeniowych i noworocznych pieśni.

Warto wspomnieć, że wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę (16.01) seniorzy swoim występem uświetnią nabożeństwo (o godzinie 11:00) w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich – kościół przy ulicy Robotniczej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *