REKLAMA

SENSACJA! TVP chce debaty w Końskich! Prezydent Duda się zgadza!

Telewizja Polska chce zorganizować już 6 lipca (poniedziałek) o godzinie 21:00 debatę prezydencką w Końskich! Takie doniesienia serwuje dziś swoim odbiorcom serwis wpolityce.pl. Prezydent Andrzej Duda przyjął już zaproszenie do tego wydarzenia. Z kolei TVN, onet.pl i wp.pl chcą zorganizować debatę tradycyjną w czwartek 2 lipca – na udział w niej zgodził się Rafał Trzaskowski.  AKTUALIZACJA: Informacje potwierdza sama Telewizja Polska.

REKLAMA

Czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski staną do debaty w Końskich?

O co chodzi z debatą w Końskich? TVP wpadło na pomysł by skonfrontować kandydatów właśnie w naszym mieście z uwagi na wypowiedzi Grzegorza Schetyny (wybory wygrywa się w Końskich, a nie na Wilanowie) oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza (wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Waszyngtonie).

Jak informuje serwis wpolityce.pl gospodarzem debaty ma być Michał Adamczyk. Debata ma się odbyć w „nowatorskim formacie Town Hall”, a możliwość zadawania pytań, będzie miała publiczność. Podobne debaty odbywają się w Stanach Zjednoczonych i cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów. W tym formacie prowadzący jest jedynie moderatorem pytań od publiczności, sam może zadać mniejszą ilość pytań, ale nie jest to regułą. Według informacji serwisu Andrzej Duda wyraził zgodę na udział w debacie w Końskich. Wciąż nie wiadomo co zrobi Rafał Trzaskowski. 

REKLAMA

Około godziny 18:00 informację potwierdziło TVP – „Telewizja Polska zorganizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów prezydenckich. Debata odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca o godz. 21:00 w miejscowości Końskie” – poinformowało w poniedziałek po południu Centrum Informacji TVP.

Jak donoszą Wirtualnemedia (najbardziej opiniotwórczy portal w dziedzinie mediów) debata ma odbyć się w budynku jednej z koneckich szkół, a sztabowcy obu kandydatów nieoficjalnie przychylnie wyrazili się odnośnie jej formuły. Zdaniem Wirtualnychmediów debata w Końskich odbędzie się niemal na pewno.

Tymczasem kandydat Trzaskowski informuje, że zaproszenie dla niego i dla Andrzeja Dudy wystosowały też inne media: TVN, onet.pl i wp.pl. Debata miałaby się odbyć w formule tradycyjnej w czwartek 2 lipca. Trzaskowski przyjął już to zaproszenie, ale do debaty w Końskich póki co się nie odniósł.

Do tematu powrócimy.

REKLAMA

5 thoughts on “SENSACJA! TVP chce debaty w Końskich! Prezydent Duda się zgadza!

  1. Skoro publiczność ma zadawać pytania to może debatę zorganizować pod którymś marketem. Tam często pytają czy nie mam 2zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *