REKLAMA

SENSACJA! TVP chce debaty w Końskich! Prezydent Duda się zgadza!

Telewizja Polska chce zorganizować już 6 lipca (poniedziałek) o godzinie 21:00 debatę prezydencką w Końskich! Takie doniesienia serwuje dziś swoim odbiorcom serwis wpolityce.pl. Prezydent Andrzej Duda przyjął już zaproszenie do tego wydarzenia. Z kolei TVN, onet.pl i wp.pl chcą zorganizować debatę tradycyjną w czwartek 2 lipca – na udział w niej zgodził się Rafał Trzaskowski.  AKTUALIZACJA: Informacje potwierdza sama Telewizja Polska.

REKLAMA

Czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski staną do debaty w Końskich?

O co chodzi z debatą w Końskich? TVP wpadło na pomysł by skonfrontować kandydatów właśnie w naszym mieście z uwagi na wypowiedzi Grzegorza Schetyny (wybory wygrywa się w Końskich, a nie na Wilanowie) oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza (wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Waszyngtonie).

Jak informuje serwis wpolityce.pl gospodarzem debaty ma być Michał Adamczyk. Debata ma się odbyć w „nowatorskim formacie Town Hall”, a możliwość zadawania pytań, będzie miała publiczność. Podobne debaty odbywają się w Stanach Zjednoczonych i cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów. W tym formacie prowadzący jest jedynie moderatorem pytań od publiczności, sam może zadać mniejszą ilość pytań, ale nie jest to regułą. Według informacji serwisu Andrzej Duda wyraził zgodę na udział w debacie w Końskich. Wciąż nie wiadomo co zrobi Rafał Trzaskowski. 

REKLAMA

Około godziny 18:00 informację potwierdziło TVP – „Telewizja Polska zorganizuje debatę prezydencką przed drugą turą wyborów prezydenckich. Debata odbędzie się w poniedziałek, 6 lipca o godz. 21:00 w miejscowości Końskie” – poinformowało w poniedziałek po południu Centrum Informacji TVP.

Jak donoszą Wirtualnemedia (najbardziej opiniotwórczy portal w dziedzinie mediów) debata ma odbyć się w budynku jednej z koneckich szkół, a sztabowcy obu kandydatów nieoficjalnie przychylnie wyrazili się odnośnie jej formuły. Zdaniem Wirtualnychmediów debata w Końskich odbędzie się niemal na pewno.

Tymczasem kandydat Trzaskowski informuje, że zaproszenie dla niego i dla Andrzeja Dudy wystosowały też inne media: TVN, onet.pl i wp.pl. Debata miałaby się odbyć w formule tradycyjnej w czwartek 2 lipca. Trzaskowski przyjął już to zaproszenie, ale do debaty w Końskich póki co się nie odniósł.

Do tematu powrócimy.

REKLAMA

5 thoughts on “SENSACJA! TVP chce debaty w Końskich! Prezydent Duda się zgadza!

  1. Hhhh pisze:

    Proponuję w budynku pkp

  2. Edg pisze:

    To jedyne właściwe miejsce.

  3. Młody pisze:

    Skoro publiczność ma zadawać pytania to może debatę zorganizować pod którymś marketem. Tam często pytają czy nie mam 2zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *