REKLAMA

Sensacja w Smykowie. Andrzej Zdunek powołany na wicewójta

72-letni Andrzej Zdunek, przebywający od kilku lat na emeryturze, były działacz samorządowy, pracownik kultury i oświaty, a obecnie dziennikarz-hobbysta został mianowany na zastępce wójta Smykowa przez włodarza tej gminy 61-letniego Józefa Śliza. 

REKLAMA

Od lewej: zastępca wójta gminy Smyków Andrzej Zdunek, wójt Józef Śliz.

Andrzej Zdunek w swojej karierze pełnił funkcję między innymi zastępcy burmistrza Stąporkowa, czy dyrektora domów kultury – w Końskich oraz w Stąporkowie. Ostatnio realizował się w jednej z internetowych telewizji. Teraz po kilku latach przerwy od pracy zawodowej został mianowany na zastępcę wójta gminy Smyków.

Dotychczasowy wicewójt Radosław Orzelski przeszedł do Urzędu Gminy w Miedzianej Górze, a Zdunek swoją funkcję pełnił będzie przez trzy miesiące do grudna bieżącego roku. Od początku grudnia władzę sprawować zacznie bowiem nowa ekipa wybrana w wyborach rozpisanych na 21 października.

REKLAMA

Oczywiście rządzący gminą nie muszą się zmienić. Tyle, że wciąż oficjalnie nie wiadomo, czy zajmujący stanowisko wójta od trzech kadencji Józef Śliz będzie ubiegał się o reelekcję. Jego komitet nie został zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej, ale ciągle może startować spod szyldu jednej z partii politycznych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *