REKLAMA

Seria pożarów w gminie Fałków [zdjęcia]

Dużo pracy mieli minionego wieczoru oraz nocy strażacy z powiatu koneckiego. Na terenie gminy Fałków doszło do dwóch pożarów. W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

REKLAMA

Pierwszy pożar miał miejsce w Pląskowicach – „Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz przeprowadzono rozpoznanie. Ustalono, że doszło do pożaru  w jednym z pomieszczeń budynku gospodarczego służącego jako kuchnia letnia. Pożarem objęte były nagromadzone elementy wyposażenia wnętrza oraz zgromadzone śmieci i słoma. Nadpaleniu uległ drewniany wyłaz w wyniku czego niewielki ogień przedostał się na górę budynku. Po ugaszeniu nadpalone drewniane elementy wyrzucono na zewnątrz oraz przelano wodą. W momencie wybuchu ognia w środku przebywał jeden dorosły mężczyzna, który niezwłocznie samodzielnie opuścił miejsce. Nie wymagał on pomocy medycznej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia” – Relacjonuje Mariusz Czapelski – oficer prasowy PSP Końskie. W akcji udział brały jednostki OSP Czermno, OSP Fałków, JRG Końskie

REKLAMA

Do drugiego pożaru doszło około godziny 2 w nocy w miejscowości Skórnice – „Na miejscu zastano już rozwinięty pożar w jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego, który na stałe nie był zamieszkiwany (pustostan). W chwili wybuchu ognia wewnątrz przebywał jeden mężczyzna, który samodzielnie opuścił budynek i oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Pożarem objęte były elementy wyposażenia wnętrza. W wyniku rozwoju ognia nadpaleniu uległ drewniany strop, w wyniku czego niewielki ogień przedostał się na strych. Obiekt odymiono i przewietrzono. Przypuszczalna przyczyna to zaprószenie ognia.” Informuje Mariusz Czapelski – oficer prasowy PSP Końskie. Na miejscu pracowały jednostki JRG Końskie, OSP Czermno, OSP Ruda Maleniecka, OSP Fałków.

Zdjęcia (OSP Czermno):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *