REKLAMA

Sesja gminy z wręczeniem aktu nadania praw miejskich [zdjęcia]

W piątek odbyła się LIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gowarczowie. Podczas sesji dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Ireneusz Piasecki wręczył Akt Nadania Praw Miejskich dla Gowarczowa.

REKLAMA

W sesji udział wzięło 14 radnych. Obrady otworzył przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Stańczyk. Była to pierwsza sesja po odzyskaniu przez Gowarczów praw miejskich. Podczas sesji podjęto uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gowarczów na lata 2024-2027 i uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Gowarczów na 2024 rok.

REKLAMA

Jednym z ważniejszych punktów sesji było wręczenie Aktu Nadania Praw Miejskich dla miejscowości Gowarczów, podpisanego przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Dokument ten burmistrzowi Stanisławowi Pacosze przekazał dyrektor generalny ŚUW w Kielcach Ireneusz Piasecki.

Na koniec przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Stańczyk odczytał podziękowania, jakie burmistrz skierował do sołtys sołectwa Gowarczów Edyty Wiatrowskiej i członków Rady Sołeckiej.

Zdjęcia (UMiG w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *