REKLAMA

Sesja Rady Miejskiej w Końskich. Duża dyskusja o SkateParku

W piątek miała miejsce kolejna sesja Rady Miejskiej w Końskich. Podjęto podczas niej szereg decyzji technicznych. Najwięcej dyskusji było o SkateParku na stadionie OSiR w Końskich oraz potrzebie remontu Szkoły Podstawowej w Nieświniu. Zachęcamy do oglądania sesji w całości TUTAJ

REKLAMA

Na sesji pojawiło się 12 radnych z liczącego sobie 21 osób składu. Na początek radni głosowali nad uchwałą w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy Końskie.  Przy tym punkcie dyskutowała Ewa Samson. Radna mówiła, że konsultacje dotyczące obszaru zdegradowania cieszyły się małym zainteresowaniem, prosiła by w przyszłości mocniej je promować.

REKLAMA

Wszyscy rajcy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały.

Następny punkt to zmiany w wieloletniej prognozie finansowej. Radni zatwierdzili zmiany finansowe dotyczące otrzymania dotacji na przebudowę ulic na tak zwanym Osiedlu PCK w ciągu najbliższych dwóch lat. Rajcy musieli się zgodzić na zmianę wydatków w związku z rosnącymi odsetkami od kredytów gminy Końskie. I tutaj głosowania były jednomyślne.

Potem dyskutowano o zmianach budżetowych. Gmina zamierza przeznaczyć na remont SkateParku na stadionie OSiR dużą pulę środków, które przekazane będą z pieniędzy „alkoholowych”, czyli z tego co odprowadzane jest w ramach koncesji na alkohol. Przekazanie tych środków na cel związany z obiektem sportowym jest możliwy dzięki zmianom przyjętym przez rząd.

Dziś wyłączony z uwagi na stan techniczny SkatePark ma przejść remont za około 200 tysięcy złotych. Część urządzeń będzie odnowiona, inne wymienione na nowe, a kolejne zostaną zakupione. Burmistrz Obratański podczas sesji zapewniał, że przyszły wygląd SkateParku był konsultowany z jego użytkownikami.

Radny Mariusz Brzozowicz apelował by nie tworzyć skateparku z dykty, a zrobić betonowy. Sugerował, że może warto zburzyć ten już istniejący i w tym miejscu stworzyć coś od zera, o lepszej jakości. Brzozowicz zapewniał, że konsultował to ze skaterami, którzy mówili mu, że profesjonalne parki są betonowe, a takie jak w Końskich powinny być pod zadaszeniem.

Przy zmianach budżetowych radny Andrzej Kosierkiewicz pytał o kładkę na Starym Młynie, która została zamknięta. Burmistrz Krzysztof Obratański tłumaczył mu, że kładkę z uwagi na jej stan techniczny zamknął właściciel, czyli PKP po interwencji nadzoru budowlanego.

Z informacji przekazanych wynika, że PKP chce całkowicie zamknąć tę kładkę skracającą drogę wielu mieszkańcom – to z uwagi na elektryfikację tej linii i zaprojektowanie drugiego toru przy niej.

W dyskusji o zmianach w budżecie długi apel wygłosił przewodniczący rady Piotr Słoka, który apelował o remont Szkoły Podstawowej w Nieświniu, która w jego ocenie wygląda jak z lat siedemdziesiątych. Z przewodniczącym Słoką dyskutował wiceburmistrz Krzysztof Jasiński mówiąc o tym, że gmina doinwestowuje jednostki edukacyjne zgodnie z przyjętymi priorytetami.

Przewodniczący Słoka zapewnił, że interweniowałby o szkole w Nieświniu  podczas spraw różnych, ale burmistrz ich nie uwzględnił, a to palący problem tej części gminy.

 

Ostatecznie zmiany budżetowe przegłosowano stosunkiem 10 za, 1 wstrzymujący się od głosu (radny Brzozowicz), 10 nieobecnych – projekt został więc przyjęty przez Radę Miejską, a to oznacza, że SkatePark na stadionie OSiR doczeka się remontu.

Pod koniec sesji odbyła się jeszcze seria głosowań technicznych, przygotowujących do pracy system gminnych szkół w nowym roku szkolnym.

REKLAMA

6 thoughts on “Sesja Rady Miejskiej w Końskich. Duża dyskusja o SkateParku

  1. 200 tys na remont skateparku !!? który był nowa inwestycją na stadionie OSiR-u wraz z placem zabaw i boiskiem do plażowej siatkowej który kosztował krocie , wielki bubel. To jakaś paranoja finansowa . Tak to można się bawić za społeczne pieniądze Panie Przewodniczący .

  2. Sza cicho sza jak po burzy, nic nie wolno mówić , pisać że coś się dzieje źle ,bo słyszeliście co powiedział Pan Słoka o straszeniu ludzi którzy mówią że jest źle .Ale co dalej z tym tematem.

  3. Nie ma już pieniędzy na remont bo wszystko poszło na zasiłki, ukrainców i telewizję TVPropaganda.

  4. Tego typu obiekty są specjalnym miejscem gdzie można pojeździć i spotkać ludzi podzielających podobną pasję. Skatepartki w Przysusze oraz w Skarżysku są tego przykładem, gdzie powstało szerokie środowisko skejtow, odbywają się tam też zawody bmx, deskorolki, hulajnogi oraz niszowe rolki agresywne i takich imprez jest coraz więcej. W Końskich niestety dwa poprzednie obiekty wykonane z dykty, które stały pod gołym niebem poległy, wniosek jest jeden, tylko beton ma sens w plenerze. Skejterzy musza zdawać sobie sprawę jak trudną drogę trzeba przejść by w okolicy powstał skatepark, warto z nimi ustalać projekty w stylu pumptrack, minirampy oraz skateplaza. Szkoda, że budżet to tylko 200 tyś bo tak naprawdę na taki obiekt mieści się od ok 3 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *