REKLAMA

Sesja w powiecie: Nowa radna i temat dróg

W piątek w Starostwie Powiatowym miała miejsce Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Koneckiego. Poświęcona ona była przekazaniu funduszy na remonty dróg powiatowych. Ważnymi punktami spotkania rajców było też zaprzysiężenie nowej radnej oraz wyrażenie zgody na realizację europejskiego programu przez ZSP nr 2 w Końskich. WIDEO z sesji znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Na początku sesji przysięgę złożyła nowa radna – Beata Zbróg. Pracująca jako dyrektor szkoły w Dziebałtowie zastąpiła na stanowisku radnego Piotra Słokę, który po czerwcowych wyborach nie przyjął mandatu.

REKLAMA

Następnie radni wyrazili zgodę na realizację przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich programu Erasmus +. Dzięki kolejnemu projektowi, który napisali pracownicy szkoły możliwe będą staże zawodowe dla uczniów kształcących się w zawodach:mechanik pojazdów samochodowych i fryzjer w Irlandii

Natomiast najważniejszym punktem krótkiej sesji było przegłosowanie przesunięć pieniędzy w budżecie na remonty dróg w obecnym roku. Powiat Konecki przekaże ponad 900 tysięcy złotych na 5 zadań drogowych w 4 gminach: Słupia Konecka (drogi: Wólka – Lasocin i Pilczyca – Słupia – Czerwona Wola – Hucisko), Radoszyce (droga Radoszyce – Pakuły – Nadworów), Fałków (droga Fałków – Studzieniec – Budy), Ruda Maleniecka (droga Młotkowice – Cieklińsko). Wspomniane nieco ponad 900 tys zł stanowić będzie 50% kosztów tych projektów, kolejne 50% muszą dołożyć gminy przez których teren przechodzą wspomniane odcinki.

Obserwujący sesje mogli dowiedzieć się także, że nie wzięta pod uwagę przy tej zmianie budżetu gmina Końskie będzie chciała wspólnie z powiatem remontować drogę prowadzącą od Końskich do końca miejscowości Niebo. Obecnie trwają ostatnie ustalenia w tej sprawie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *