REKLAMA

Setki zwolnionych z ceramiki? Przyczyną podwyżki cen gazu!

Horrendalne, wręcz niewyobrażalne podwyżki cen gazu prawdopodobnie spowodują utratę pracy setek mieszkańców województwa świętokrzyskiego, w tym około 100 osób zatrudnionych w ceramikach w gminie Końskie. Redukcję zatrudnienia planuje słynny Cerrad. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

W wypowiedzi dla Echa Dnia członek zarządu grupy Cerrad Filip Cegłowski przyznał wprost – „Nasza sytuacja wygląda dokładnie tak, jak w przypadku 90 procent firm z branży energochłonnej. Ceny gazu w Polsce i w Europie osiągnęły rekordowy, historyczny poziom, którego nikt nigdy nie widział i w zasadzie na tych rekordach jesteśmy od stycznia tego roku. Przy czym w styczniu ten rekordowy poziom wynosił 100 euro za megawatogodzinę, a obecnie jest to 300 euro za megawatogodzinę. Cena gazu w styczniu 2021 roku wynosiła 100 złotych za megawatogodzinę, teraz to kwota 1500 złotych za megawatogodzinę”. 

Drastyczne podwyżki gazu potrzebnego do produkcji w branży ceramicznej powodują konieczność cięcia kosztów przez firmę, w tym kosztów osobowych, a co za tym idzie redukcję etatów i grupowe zwolnienia. Firma Cerrad swoje fabryki ma w Starachowicach, Końskich oraz Kopaninach. W tych trzech miejscach w sumie pracę stracić może około 350 osób, a tylko w gminie Końskie według naszych informacji między 100 a 150 osób.

REKLAMA

Niestety nie tylko Cerrad jest w takiej sytuacji – podobne przypadki mnożą się już w całym kraju. Tymczasem dla tych wielkich potentatów, ale i mniejszych przedsiębiorców nie ma żadnej rządowej, systemowej pomocy, która mogłoby obronić chociaż część z miejsc pracy.

O planie grupowych zwolnień w grupie Cerrad poinformowane zostały już Powiatowe Urzędy Pracy w Starachowicach oraz Końskich.

REKLAMA

14 thoughts on “Setki zwolnionych z ceramiki? Przyczyną podwyżki cen gazu!

 1. Grzegorz pisze:

  W całym kraju firmy padają jak muchy. Nowy Ład i destrukcyjna polityka partii rządzącej zbiera żniwo. Cóż, zwiną firmę i otworzą produkcję tuż za granicami kraju, gdzie nie dosięgnie ich Nowy Ład i liczne podatki wprowadzone przez ukochany w Końskich PIS.

 2. kłamteuszek vatowiecki pisze:

  Miejmy nadzieje że cały elektorat pisu tegorocznej zimy dostatecznie zmarznie, wygłodnieje i posiedzi po ciemku tak aby na jesieni 2023 odwdzięczyć się przy urnach i pogonić to kolesiostwo skutecznie niszczące kraj od 7 lat

 3. Głos rozsądku pisze:

  Elektorat PIS i tak powie że to wina Tuska, Putina i UE.

 4. mieszkaniec pisze:

  Ceny gazu wzrosły znacznie w całej Europie z wiadomych powodów….
  I w każdym z tych krajów to wina PIS .
  Dla prostych ludzi wszystko jest proste, Tusk wróci to : piniendzy nie ma i nie będzie …

 5. gerart pisze:

  brawo PiS,węgiel po 3000 zł,gaz drogi,inflacja dwucyfrowa,bezrobocie za progiem ale jest pińćset! Nie żal mi tego bydła,c\sprzedali się komuchom,złodziejom i kryminalistom to niech ich komuch z żoliborza kopie w niewolnicze dupy!

 6. sołtys pisze:

  Nowy Ład to twórczość towarzyszy z PO, przecież Morawicki był doradcą Tuska swego czasu. Faktem jest, że zaczyna się spory kryzys i to już w przyszłym roku.

 7. Lolo pisze:

  Efekt zasiłków i 500+. W TVP i tak mówią że jest dobrobyt a pisiory wszystko łykają.

 8. NN pisze:

  Te swoje żale w sprawie cen gazu/ energii powinniście skierować do kremlowskich zbrodniarzy (gaz) i brukselskich kretynów (świadectwa ETS) przekupionych przez Putlera

 9. mieszkaniec gminy pisze:

  Do NN. Z kremlowskimi ,zbrodniarzami trzeba było, umieć żyć umiarkowanie neutralnie, tak jak Victor Orban z Węgier. A nie tylko szczekać sankcje ,sankcje .Smoleńsk, zamach. Zobaczymy jak nas pan zza oceanu wyr**ha w razie W.

 10. NN pisze:

  Szkoda klawiatury na takie kremlowskie „sabaki” jak „mieszkaniec gminy”…

 11. mieszkaniec gminy pisze:

  pie..ol się NATOWSKI szczurze

 12. […] są niestety zapowiadane grupowe zwolnienia w jednej z dużych ceramik (o tym problemie pisaliśmy TUTAJ). O Końskich wspominały ostatnio media głównego nurtu, ale i lider opozycji Donald […]

 13. Bolu pisze:

  Były lata tłuste a PIS zamiast odkładać na gorsze czasy to wszystko rozgwizdywał kupując co bardziej nierozgarniętych. Teraz gorsze czasy przyszły a kasa jest pusta. Brawo PIS. A nas czeka ciężka zima.

 14. ZlaBuba pisze:

  Przestańcie biadolic że to tylko wina Putina bo aż oczy bolą od takich komentarzy. Owszem częściowo tak, ale kiedy zrozumiecie że to polityka PiS doprowadziła kraj na skraj upadku. Głosujcie dalej na nich to na pewno wyzyjecie z 500 plusów. Polacy w 30 procentach to ciemnota a Ci co wybrali włodarzy końskich – no cóż – gratuluję. Dobrze że chociaż część ludzi potrafi dostrzec, że to NIE PAŃSTWO DAJE A ZABIERA KAŻDEMU!!! Kiedy to zrozumiecie. Czy potrzeba kolejnych lat byście w końcu to dostrzegli? Zero nowych inwestycji i rozwoju miasta by zapewnić ludziom godziwą pracę. No chyba że inwestycja wycinania drzew i nowy ryneczek jest dla Was ok. Już niedługo wszyscy nie będziemy mieli co włożyć do gara i skończą się pieniążki od dobrego „państwa” a dzieci wnuki i prawnuki będą sprzątać to przez kolejne 30 lat! Mam sentyment do miasta w którym się wychowałam ale nigdy tu nie wrócę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *