REKLAMA

Sezon na karpia. Trwają odłowy w powiecie koneckim [wideo, zdjęcia]

Trwa odłów karpia przed największym zapotrzebowaniem na tę rybę, czyli przed Świętami Bożego Narodzenia. W powiecie koneckim największe stawy hodowlane znajdują się w gminach Ruda Maleniecka oraz Fałków. Hodowcy narzekają, że ten rodzaj biznesu przestaje być opłacalny. 

REKLAMA

Tegoroczne odłowy są opóźnione ze względu na suszę. Zazwyczaj karpie samodzielnie przepływały do mniejszych stawów, tym razem rybacy musieli im pomóc i przenieść je mechanicznie. W tych mniejszych zbiornikach karpie będą znajdować się do grudnia. To po to by się odmulić, a efekt tego działania wszyscy odczują degustując tę rybę.

Jak poinformowali nas hodowcy ze zbiornika znajdującego się pomiędzy Zbójnem a Fałkowem hodowla karpia jest długotrwała – trwa trzy lata. To zaś oznacza naturalność. Na przykład kurczaki obecnie hoduje się sześć miesięcy, a trzodę chlewną trzy. To przez stosowanie różnych środków stymulujących, których ryby po prostu jeść nie chcą. W gminie Fałków karpie karmi się wyłącznie zbożami: pszenicą, jęczmieniem i żytem.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Sezon na karpia. Trwają odłowy w powiecie koneckim [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *