REKLAMA

Siatkarze z Niekłania Wielkiego walczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce [zdjęcia]

Dwie drużyny chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekłaniu Wielkim reprezentowały województwo świętokrzyskie w 30. finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w Katowicach.

REKLAMA

Od 28 do 30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach grało 1536 zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski, na 32 boiskach siatkarskich, pod czujnym okiem 70 sędziów. Pierwszego dnia chłopcy z drużyny I rozegrali mecze z zespołami „trójek” z: SGS Goleniów, MKS MDK Warszawa, Aluron Zawiercie, Opole Lubelskie, a drużyna II z: Agroma Słońsk oraz Warszawa. Drugiego dnia po przeciwnej stronie siatki drużyny I z Niekłania stanęli: MUKS Omega Mrągowo oraz STS Olimpia Sulęcin, natomiast drużyny II: Tytani Białystok, Kędzierzyn Koźle, Grudziądz. W niedzielę chłopcy rozegrali po jednym meczu. Drużyna I stoczyła mecz z Akademią Siatkówki Plińsk, a chłopcy z drużyny II z UKS Lolek Koszalin.

REKLAMA

Drużyna I osiągnęła finalnie 28 miejsce, a zespół II 44 miejsce. Ogólnie w tej kategorii rywalizowało ze sobą 48 ekip. W drużynie I zagrali: Filip Kaleta, Olaf Kaleta, Błażej Adamczyk, a w II: Błażej Garbacz, Adam Rut, Adam Gibała. Młodych sportowców trenują Artur Bała oraz Jolanta Szkurłat.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

One thought on “Siatkarze z Niekłania Wielkiego walczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce [zdjęcia]

  1. Martinus pisze:

    Trenujący Artur Bała a nie Biały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *