Siatkówka znów królowała w Radoszycach [zdjęcia]

Tradycją stał się już Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach. W sobotę . trzeci raz w gminnej hali sportowej w Radoszycach zgromadzili się miłośnicy piłki siatkowej, których z roku na rok jest coraz więcej.

W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn: Szkoła Podstawowa w Radoszycach, Szkoła Podstawowa w Grodzisku, Szkoła Podstawowa w Kapałowie, GS Samopomoc Chłopska Radoszyce, Urząd Gminy Radoszyce, CUW Radoszyce, Tysiące, Kpina Radoszyce, Biało – Czarni, Ceradbud. W pierwszym etapie siatkarze rywalizowali w trzech grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów (tie-break do 15 punktów).

Zmagania grupowe wyłoniły cztery drużyny, które zakwalifikowały się do półfinałów: Kpina Radoszyce, CUW Radoszyce, Urząd Gminy Radoszyce, Szkoła Podstawowa w Grodzisku. W meczach półfinałowych Szkoła Podstawowa w Grodzisku pokonała 2:0 CUW Radoszyce, a Urząd Gminy Radoszyce pokonał 2:1 Kpinę Radoszyce.

W małym finale CUW Radoszyce pokonał 2:1 Kpinę Radoszyce, a w boju o pierwsze miejsce Urząd Gminy Radoszyce uległ 0:2 Szkole Podstawowej w Grodzisku. Turniej sędziowali uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antonieg Hedy – Szarego w Radoszycach, a w przeprowadzeniu rozgrywek pomagały im zawodniczki Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów w Radoszycach.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Marek Basiak z drużyny – Szkoła Podstawowa w Grodzisku, statuetkę dla najlepszej zawodniczki przyznano Agnieszce Kowalskiej również z drużyny Szkoła Podstawowa w Grodzisku. Puchary i statuetki wręczyła Przewodnicząca GKRPA w Radoszycach – Małgorzata Maruszewska wraz z Wójtem Gminy Radoszyce – Michałem Pękalą.