REKLAMA

Siedem kolizji i jeden wypadek. Długi weekend na koneckich drogach [wideo]

Długi weekend to zawsze wzmożony ruch na drogach i większa ilość zdarzeń z udziałem nieodpowiedzialnych kierowców. Podobnie było i tym razem. W powiecie koneckim doszło do siedmiu kolizji i jednego wypadku, mundurowi zatrzymali też kilku pijanych rowerzystów. W całym województwie świętokrzyskim w czasie ostatnich dni odnotowane zostało 7 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

REKLAMA

„Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu koneckiego policjanci z koneckiej jednostki prowadzili wzmożone działania związane z długim weekendem. W tym czasie na terenie powiatu doszło do siedmiu kolizji i jednego wypadku. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Mundurowi ujawnili również jednego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym”  – mówi starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Wspomniany wypadek miał miejsce w Sielpi w czwartek. Mężczyzna bez uprawnień motocyklem typu cross wjechał w spacerującą rodzinę, a po zdarzeniu 5-letnia piesza została przewieziona do szpitala z urazem nogi. Również jej 39-letni ojciec z urazem głowy trafił do szpitala w Kielcach. Dzień później w godzinach popołudniowych w miejscowości Gatniki w gminie Końskie doszło do jeszcze jednego, dosyć nietypowego zdarzenia związanego z ruchem drogowym. Na bocznej drodze 9-letni chłopiec, mieszkaniec Kielc prowadząc niedopuszczonego do ruchu quada stracił nad nim panowanie, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Kielcach.

REKLAMA

Z kolei w całym województwie świętokrzyskim w okresie od 15 czerwca mundurowi zatrzymali 78 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu 22 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie tych kliku wolnych czerwcowych dni na drogach w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *