REKLAMA

Sielpia jedynym kąpieliskiem, Miła chce dołączyć [wideo, zdjęcia]

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi wzmożona aktywność dotycząca choćby spędzania wolnego czasu nad wodą. W powiecie koneckim na ten moment jedynym miejscem, w którym można się legalnie kąpać jest zalew w Sielpi. 

REKLAMA

Sielpia jako jedyna otrzymała status legalnego kąpieliska, a od 1 lipca pracować będą w tym miejscu ratownicy wodni. Bezpieczeństwo nad wodą zapewnią oni do końca sierpnia. Wielu przedsiębiorców mających swoje biznesy w tej turystycznej miejscowości chciałoby by sezon trwał tam dłużej, a co za tym idzie by ratownicy pracowali np. także od połowy czerwca. Jak tłumaczą nam urzędnicy z Gminy Końskie samorząd nie może zatrudnić grupy ratowniczej na okres, w którym zalew nie jest kąpieliskiem. A taki status sielpiańskiemu zbiornikowi Sanepid przydzielił tylko na lipiec i sierpień.

REKLAMA

Od wielu tygodni o to by zalew przy ulicy Miłej w Stąporkowie był kąpieliskiem starają się urzędnicy z tamtej gminy. Obecnie wiele wskazuje na to, że popularna „Miła” pod koniec lipca stanie się tak zwanym miejscem okazyjnie wykorzystywanym do kąpieli. Jeżeli taki status urzędnikom uda się pozyskać to od początku sierpnia i tutaj nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy wodni. Warto dodać, że zalew przy Miłej przeszedł ostatnio sporą rewitalizację. Obecnie okala go trakt pieszo-rowerowy, pojawiły się liczne ławki, kosze na śmieci, powiększono plażę. Odpoczywający nad wodą mogą też korzystać z kamiennego grilla, który znajduje się tuż obok.

Pozostałe akweny mieszczące się na terenie powiatu koneckiego w tym sezonie na pewno nie będą legalnymi kąpieliskami.

Zdjęcia – Zalew przy Miłej w Stąporkowie:

REKLAMA

Comments are closed.