REKLAMA

Sielpia: Nowa droga doprowadzi do rzeki Czarnej [wideo]

Z myślą o szukających bardziej zacisznych miejsc, a także o zwiększeniu komfortu komunikacyjnego gmina Końskie planuje zbudować w Sielpi zupełnie nową drogę, która połączy istniejące ulice: Dorzeczną oraz Wjazdową. Nowa droga doprowadzi w pobliże koryta rzeki Czarnej, a równolegle do niej stworzone zostaną alternatywne dla samego zbiornika w Sielpi miejsca do plażowania. Chodzi o to by były one możliwością dla tych stawiających na bardziej zaciszny wypoczynek. 

REKLAMA

„To droga, która połączy ulicę Dorzeczną z ulicą Wjazdową. Będzie biegła równolegle do starorzecza rzeki Czarnej, a więc po południowym krańcu kąpieliska. Sam pomysł dotyczy częściowej przebudowy ulicy Spółdzielczej, która już ma od kilku lat nawierzchnię asfaltową, ale wzbogaci się o miejsca postojowe, bo nigdy ich dosyć. Lekko będzie przebudowana sama ulica Dorzeczna, w części która zwykle jest zalewana, a więc chcemy zrobić odwodnienia. Główna część inwestycji to tak jak powiedziałem połączenie ulicy Dorzecznej z ulicą Wjazdową. Kto zna Sielpię ten zorientuje się, że droga będzie miała swój początek w nowym odcinku od mniej więcej mostka na rzece Czarnej Koneckiej i będzie prowadziła na północ w kierunku ulicy Wjazdowej. To pozwoli zamknąć w pętlę ten układ drogowy i na pewno poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w obrębie samego kąpieliska”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych do budowy tego odcinka. Jednocześnie ogłoszono już przetarg tak by zbyt długo nie zwlekać z rozpoczęciem prac. Samorząd liczy jednak, że rządowe środki pozwolą na rozwój turystycznego serca Konecczyzny jakim jest Sielpia poprzez budowę nowej drogi. Ma ona nie tylko lepiej skomunikować miejscowość, ale i dać szansę na nowy rodzaj wypoczynku –„Ma służyć również zwiększeniu dostępności do samego brzegu rzeki Czarnej Koneckiej. Powstanie kilka alternatywnych miejsc plażowania i wypoczynku nie nad zalewem, ale nad samą rzeką” – dodaje burmistrz.

W najbliższych sezonach turyści będą więc przez samorząd coraz chętniej zapraszani nie tylko do kąpieli w zalewie, ale i korzystania z uroków wpływającej do niego rzeki. O przebiegu prac nad nową drogą z pewnością będziemy Państwa informować.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *