REKLAMA

Sielpia przygotowana do sezonu? Mówi o tym burmistrz Obratański [wideo]

Nie bez problemów pełną parą wraz z początkiem wakacji rusza sezon turystyczny w Sielpi. W zbiorniku z dnia na dzień jest coraz więcej wody, funkcjonują już obiekty noclegowe i gastronomiczne oraz całe zaplecze rozrywkowe tego letniska. Konecki samorząd uruchamia też kąpielisko oraz specjalną linię autobusową z Końskich do Sielpi. 

REKLAMA

Sezon rusza, a roboty związane z rewitalizacją Sielpi wciąż się nie zakończyły. Gmina Końskie prawdopodobnie zezwoli wykonawcy na kolejne przesunięcie terminu oddania obiektu, ale jednocześnie nie wyklucza nakładania kar umownych –„Będziemy analizować to pod kątem potencjalnych konsekwencji jeżeli chodzi o kary umowne czy potrącenia z wynagrodzenia […] To co nas dotyka nie jest czymś nadzwyczajnym. Jest raczej regułą w dzisiejszym czasie. Z punktu widzenia inwestora samorządowego jest to bardzo trudny czas. Ubiegły rok i ten rok to najgorszy z możliwych okres w historiach inwestycji samorządowych” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Mimo wody w zbiorniku wciąż trwają prace remontowe wokół niego – między innymi przy traktach spacerowych. W budowie jest także molo łączące dawną groblę z nową wyspą –„W tej chwili jest osadzana konstrukcja stalowa na palach żelbetowych. Czekamy na to by wykonawca zgodnie z deklaracją zabudował ją elementami drewnianymi. Zgodnie z jego deklaracją do 30 czerwca to molo powinno być możliwe do użytkowania” – tłumaczy burmistrz Obratański.

REKLAMA

Od 1 lipca w Sielpi przez 7 dni w tygodniu od rana do wieczora funkcjonować będzie strzeżone kąpielisko, w każdym momencie pracować tam będzie dwóch ratowników wodnych -„Mamy tam ustanowione kąpielisko i ratowników, którzy podejmą pracę od 1 lipca. Kąpielisko jest oznakowane i tylko w obrębie tego kąpieliska gwarantujemy bezpieczeństwo i udzielenie szybkiej pomocy. Pozostała część akwenu to akwen otwarty, gdzie i kąpiele i korzystanie z rowerów wodnych jest związane z ryzykiem własnych samych korzystających i ich zdrowym rozsądkiem” – mówi burmistrz.

Również od początku lipca ruszy specjalna komunikacja autobusowa łącząca letnisko ze stolicą powiatu koneckiego –„Od 1 lipca rusza linia numer 8, czyli komunikacja specjalna na trasie Końskie – Sielpia – Końskie. Tak jak to było w zeszłym roku i mam nadzieję, że teraz już od początku trwania sezonu będą chętni do korzystania z niej. Autobusy mają charakter epizodyczny, w sensie trwałości tego kursu, czyli tylko w wakacje i tylko w wekeendy”  – dodaje Obratański.

Pewnym jest, że przez najbliższe dwa miesiące w Sielpi z pewnością nie zabraknie wczasowiczów. Już teraz w wielu ośrodkach brakuje bowiem wolnych miejsc noclegowych.

 

REKLAMA

2 thoughts on “Sielpia przygotowana do sezonu? Mówi o tym burmistrz Obratański [wideo]

  1. lutek pisze:

    GDZIE SĄ RYBY!!!!!!!!!!!!???????

  2. renata pisze:

    syf jeszcze raz syf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *