REKLAMA

Sielpia: W wodzie znaleziono drugie ciało. Koniec poszukiwań [wideo, zdjęcia]

Zakończyła się akcja poszukiwawcza drugiego z mężczyzn, którzy w niedzielę zniknęli pod powierzchnią wody zalewu w Sielpi. We wtorek rano odnaleziono kolejne ciało, to 26-latek z powiatu tomaszowskiego. Przypomnijmy, że dobę wcześniej z wody wyłowiono ciało 39-latka. 

REKLAMA

„Dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej Adam Zieliński przepływał łódką z OSP Wilczkowice w miejscu, gdzie być może ta osoba utonęła. W pewnym momencie zauważyli oni ciało pod powierzchnią wody” – relacjonuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Dramatyczna niedziela w Sielpi

REKLAMA

W niedzielę około godziny 13:30 zdaniem świadków do wody wskoczył 39-latek, a po chwili zniknął pod jej taflą. Od razu rozpoczęły się poszukiwania przy udziale jednostek PSP oraz OSP z regionu, a także grupy nurków z Kielc oraz specjalistycznego sonaru z Sandomierza.

Jeszcze w trakcie trwania tej akcji doszło do kolejnego dramatu. Około  19:30 cztery osoby płynęły w kierunku wyspy, dwie z nich zawróciły, gdy nie czuły gruntu pod nogami. Dwóch mężczyzn płynęło dalej, po czym w pewnym momencie jeden z nich zniknął pod wodą, a następnie już się z niej nie wynurzył. To 26-latek z powiatu tomaszowskiego. I tu od razu zaczęły się poszukiwania.

Wczoraj przed południem w wodzie znaleziono ciało starszego z mężczyzn, mieszkańca gminy Końskie –„Patrol oddziału kontrterrorystycznego z Kielc przeczesując wodę natknął się na ciało, które wypłynęło z głębin. Wstępnie stwierdzono, że to 39-latek, który w niedzielę zaginął jako pierwszy” – relacjonuje podkomisarz Sylwia Sobczyńska z komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Dziś dotarły do nas informacje także o odnalezieniu drugiego ciała. Potwierdzono już, że to 26-latek, który w niedzielę po 19:00 zniknął pod wodą sielpiańskiego zalewu.

Zdjęcia:

OSP KSRG Ruda Maleniecka:

REKLAMA

2 thoughts on “Sielpia: W wodzie znaleziono drugie ciało. Koniec poszukiwań [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Rozpoczęcie sezonu w Sielpi 2021 | TKN24

  2. Pingback: Policjanci i ratownicy zapewniają bezpieczeństwo w Sielpi | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *