REKLAMA

Sielpia wciąż bez wody. Zaglądamy na plac budowy [wideo]

Zalew w Sielpi wciąż jest bez wody, a sezon turystyczny 2022 zbliża się wielkimi krokami. Z naszą kamerą zajrzeliśmy na plac budowy. 

REKLAMA

Cały czas w czaszy zbiornika prowadzone są prace ziemne, a także roboty związane z przygotowaniem infrastruktury. Proces napełniania wodą zdaniem przedstawicieli gminy Końskie rozpocznie się na początku czerwca.

Z części zalewu od strony drogi wojewódzkiej 728 rumosz został w pełni wybrany. Momentami trwają tam jednak roboty ziemne skupione na wyciąganiu korzeni drzew i wybieraniu uwodnionego torfu. Jest on w tym miejscu zastępowany piaskiem.

REKLAMA

Czy w tym roku zakończą się prace ziemne w Sielpi? Zarówno obserwatorzy, jak i włodarze gminy Końskie mają obawy odnośnie nadchodzącego sezonu. Wykonawca nie informuje jednak na ten moment o konieczności wydłużenia terminu.

Rozebrana grobla jest obecnie przebudowywana na molo. Wbito już drewniane pale, a niebawem stanie pomost. Molo połączy groblę ze specjalną usypaną wyspą. Powstają też urządzenia wodne jak choćby łapacz rumoszu.

Do Sielpi w najbliższych dniach będziemy jeszcze zaglądać z naszą kamerą by opowiedzieć Państwu więcej o tym kiedy i na jakich zasadach może rozpocząć się sezon letni w tym miejscu.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

11 thoughts on “Sielpia wciąż bez wody. Zaglądamy na plac budowy [wideo]

 1. Woda i tak zostanie wpuszczona ,sezon bez wody w zbiorniku? Właściciele ośrodków wypoczynkowych pozwami sądowymi finansowo wykończyli by gminę.

 2. Lepiej zajrzyjcie z kamerą na brzegi zbiornika ile tam jest śmieci, butelek i nie wiadomo czego i pewnie tak w ten syf zostanie wpuszczona woda jak co roku .

 3. Mateusz zapomniałeś jeszcze dodać, że najpierw śmieci przysypią piaskiem, żeby nie było widać, a później zostanie wpuszczona woda.

 4. Zmienić burmistrza! 18 maja 2022 at 14:44 - Reply

  Gdzie są te drewniane pale? Bo ja to widziałem metalowe rury…
  Ta cała rewitalizacja Sielpi to strata pieniędzy… Jedyne co na plus to deptak na plaży, mola przy kąpielisku i może ten łapacz rumoszu jeśli zostanie dobrze zrobiony, bo reszta to jedna wielka ściema… Przesypywanie piasku z miejsca na miejsca, zasypywanie mułu, syfu innym też wcale nie super jakości piachem… Plaża zasypana brudnym piachem…
  Większość czasu poza sezonem mało co bylo widać pracę na zalewie, teraz jak sezon, przedsiębiorcy mogli by zarobić, wczasowicze odpocząć, to strasznie pracę zaczęli…
  Szkoda słów….
  Ktoś powinien odpowiedzieć za to…

 5. Zbiornik w Sielpi w latach 60tych wybudował Mieczysław Moczar… Rujnujące Sielpię działania Obratanskiego to może przejaw dekomunizacji…?

 6. Gwoli przypomnienia „włodarzowi” bo widać ze Chybik nie przypomniał. Czysty piasek na plaże był przywożony z piaskowni w okolicach Nieswinia.

 7. Generalnie Sielpia idzie do przodu. Mimo wielu problemów udało się – a jeszcze kilka lat temu były znaki zapytania i protesty dziwnych „ludziowców”, którym nigdy dobrze nie będzie i są wiecznie niezadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *