REKLAMA

Sielpiański OSiR wciąż niesprzedany!

Już dwa przetargi na zakup hotelu OSiR i terenów wokół niego zakończyły się fiaskiem. Teraz miasto nieco obniżyło cenę za obiekt znajdujący się w Sielpi Wielkiej.

REKLAMA

OSiR Hotel

Decyzję o sprzedaży OSiR-u miejscy radni z Końskich podjęli po dogłębnej analizie finansów związanych z tym obiektem. Od lat ośrodek nie przynosił zysków, a za jego sprawą wyłącznie rosło zadłużenie gminy.

REKLAMA

Od września po budynku hula już tylko wiatr. To właśnie wtedy swoje wczasy kończyły ostatnie zorganizowane grupy, które wynajęły pokoje w budynku. Wtedy też na przymusowe wolne odeszło większość pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sielpi. Jednocześnie likwidator, którym jest Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi z Końskich w tym czasie już trzykrotnie ogłaszał przetarg dotyczący sprzedaży Hotelu. W dwóch pierwszych kwotą minimalną były 3 miliony 300 tysięcy złotych, we wciąż trwającym obiekt wyceniono na 2 miliony 680 tysięcy zł. –„Jeżeli i tym razem nie uda się sprzedać hotelu to będziemy mogli ponownie obniżyć jego wartość. Jeśli jednak i to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu i wciąż nie znajdzie się kupiec na Ośrodek to będziemy zmuszeni wystosować zaproszenie do złożenia ofert.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Oznacza to w praktyce, że wtedy legendarny sielpiański hotel będzie mógł nabyć ten, kto złoży najwyższą ofertę cenową.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *