REKLAMA

Skarżysko: Sześć przypadków koronawirusa. Jeden śmiertelny [AKTUALIZACJA]

W środę w skarżyskim szpitalu potwierdzono sześć kolejnych przypadków koronawirusa. Jedna zakażona w tym szpitalu osoba zmarła – to mieszkaniec powiatu starachowickiego. Informację przekazuje szpital oraz służby rządowe. Wciąż 30 osób z personelu i pacjentów czeka na wyniki badań. 

REKLAMA

Pacjentów jednego z oddziałów prawdopodobnie zaraziła pielęgniarka pochodząca z Grójca, a pełniąca dyżury między innymi w Skarżysku. Jak przekazuje dyrektor lecznicy Leszek Lepiarz oddział zamknięto. Około 60 pacjentów miało wykonane badania. Na ten moment dotarły wyniki 19 z nich i okazało się, że 4 jest chorych, w tym jeden spośród zakażonych dzisiaj zmarł. Na wyniki pozostałych szpital czeka. Wszyscy pacjenci zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Starachowicach. Natomiast personel izoluje się obecnie w obiekcie leczniczym w Skarżysku. Sprawa jest rozwojowa i na pewno więcej będzie wiadomo wieczorem lub jutro rano. 

REKLAMA

AKTUALIZACJA: Cztery nowe zachorowania w województwie potwierdza rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska„W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To trzech mężczyzn i kobieta: mieszkaniec powiatu kieleckiego (w sile wieku), mieszkaniec powiatu starachowickiego (osoba starsza), mieszkaniec powiatu kutnowskiego (osoba starsza) oraz mieszkanka powiatu skarżyskiego (osoba starsza). Wszyscy dotychczas przebywali na oddziale neurologii skarżyskiego szpitala. Jednocześnie z przykrością informujemy, że mieszkaniec (80-latek) powiatu starachowickiego zmarł. Cierpiał na choroby współistniejące” – informuje Łukomska.

Aktualizacja2: Jest już 6 potwierdzonych przypadków zachorowań ze skarżyskiego szpitala. Wśród nich znajduje się: 5 pacjentów (1 zmarły – 80-latek z powiatu starachowickiego), 1 osoba z personelu.  Jak udało nam się ustalić szpital oczekuje ciągle na przebadanie około 30 próbek. 

Bilans świętokrzyski na ten moment to 14 zakażonych, a w tym 1 przypadek śmiertelny. 3726 osób przebywa na kwarantannie. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *