REKLAMA

Składowisko w Fałkowie z zakazem wwożenia śmieci. Relacja z sesji [wideo, zdjęcia]

W piątek miała miejsce Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Fałków w sprawie kolejnych pożarów na składowisku odpadów przy ulicy Pląskowickiej. Na sesji pojawił się właściciel firmy zarządzającej składowiskiem, czyli spółki Polskie Odpady Komunalne – Robert Pach. Dowiedzieliśmy się także, że od początku tygodnia na wysypisko nie może wjechać żadna ciężarówka z nowymi odpadami! 

REKLAMA

O zakazie dowożenia nowych śmieci na składowisko poinformował Zastępca Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Waldemar Wach. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Fałkowa, ponieważ oznacza ona, że w końcu służby takie jak policja mają prawo kontrolować dojeżdżające ciężarówki i sprawdzać czy właściciel respektuje zakaz. Sam Robert Pach podczas sesji stwierdził, że na chwilę obecną nowych dowozów śmieci już nie ma. A co z tymi, które ciągle tam zalegają? W tej sprawie różne służby prowadzą swoje postępowania. O tym mówiono podczas nadzwyczajnej sesji. Nie zabrakło też trudnych pytań od radnych, wójta oraz mieszkańców do właściciela składowiska oraz ciągle tych samych odpowiedzi. Najciekawsze fragmenty sesji znajdziecie w materiale wideo.

Zapis całej sesji znajdziecie TUTAJ

REKLAMA

Od lewej: wójt gminy Fałków Henryk Konieczny, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek oraz właściciel spółki Polskie Odpady Komunalne Robert Pach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *