REKLAMA

Skórnice zyskały świetlicę wiejską [wideo, zdjęcia]

Niedawno zakończono remont świetlicy wiejskiej w Skórnicach w gminie Fałków, który rozpoczął się wiosną tego roku. Władze na tym nie poprzestały, szykuje się duża zmiana jej otoczenia. 

REKLAMA

W maju rozpoczęły się prace nad zmianą starego budynku w Skórnicach w wiejską świetlicę na miarę potrzeb mieszkańców. Cały budynek został kompleksowo przebudowany. Wykonano instalacje wodno-kanalizacyjną i elektryczną, których brakowało, ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono okna. Wnętrze wyposażono w elementy kuchenne. Obecnie miejsce jest gotowe na oficjalne otwarcie.

REKLAMA

Koszt inwestycji to 500 tys. zł. W dużej mierze pokrył go Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dedykowany miejscowościom, w których funkcjonowały PGRy. Nie koniec na tym, bowiem władze gminy mają plany i środki na modernizację terenu wokół świetlicy tak, aby wszystko wyglądało jednolicie i nowocześnie.

– „Jest to pierwszy etap naszej inwestycji. Gmina Fałków w drugiej edycji naborów Polski Ład otrzymała kolejne środki finansowe na odnowienie całej miejscowości Skórnice. Zadanie będzie realizowane przez 12 miesięcy. W chwili obecnej trwa procedura przetargowa do wyboru wykonawcy. W ramach tej inwestycji całe otoczenie będzie tutaj odnowione, wybudowany zostanie parking, miejsca postojowe. Zostanie przebudowany plac zabaw, wybudowana siłownia zewnętrzna, będzie uruchomiony monitoring wizyjny” – mówi przedstawiciel Urzędu Gminy Fałków Paweł Pękala.

Na inwestycji zyskają wszyscy, nie tylko korzystający z obiektu, ponieważ plany przewidują przebudowę drogi i rozbudowę jej oświetlenia z wykorzystaniem lamp solarnych. Tymczasem Skórnice już mogą szykować się na otwarcie świetlicy.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Skórnice zyskały świetlicę wiejską [wideo, zdjęcia]

  1. […] Świetlica jest już wyremontowana, a niedługo zostanie zakupione jej wyposażenie. To jednak nie koniec inwestycji w tej miejscowości, bo planowane jest zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz przebudowa dróg i rozbudowa oświetlenia ulicznego w Skórnicach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *