REKLAMA

Skrzyżowanie przy Kauflandzie będzie bezpieczniejsze? [wideo, zdjęcia]

W ostatnim czasie przy skrzyżowaniu ulic Lipowej, Armii Krajowej, Wojska Polskiego i Mostowej znaki stopu B-20 zostały zastąpione znakami A-7 – ustąp pierwszeństwa. Ponadto ustawiono także lustro, dzięki któremu kierowcy jadący od ulicy Wojska Polskiego będą mieć lepszą widoczność. Sprawdzamy z jakiego powodu nastąpiły takie zmiany.

REKLAMA

„Przede wszystkim zmiana nastąpiła w celu poprawy bezpieczeństwa. Pomimo wprowadzenia znaków B-20, które dotychczasowo znajdowały się na skrzyżowaniu nadal zdarzały się wypadki i kolizje. Zmiana ta w tej chwili jest czasowa, zobaczymy, jak będzie to funkcjonować. Chcemy przede wszystkim zobaczyć, czy poprawi to bezpieczeństwo. W przyszłości planowana jest przebudowa skrzyżowania, zobaczymy, jak to wszystko się ułoży” – tłumaczy nam Izabela Arwaj, zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Końskich.

W teorii to znak STOP bardziej zmusza do zachowania ostrożności, a skrzyżowanie na ulicy Lipowej było wskazywane jako newralgiczne – wiele kolizji i wypadków, jakie zdarzają się w Końskich ma miejsce właśnie tam. Dlaczego więc postanowiono zastąpić je znakami ustąp pierwszeństwa?

REKLAMA

„Znak STOP zmuszał nas do zatrzymania. Zatrzymując się zmniejszała nam się widoczność – w danym miejscu znajduje się słup, który zmniejsza nam pole widzenia. Teraz ustawiając lustro widzimy nadjeżdżający pojazd. Jeśli to oznakowanie się nie spełni, będziemy wprowadzać coś nowego” – dodaje Izabela Arwaj.

Władze powiatu rozważają także przebudowę skrzyżowania. Między innymi pojawia tu się pomysł ustawienia sygnalizacji świetlnej. Jeśli w tej sprawie pojawiać się będą nowe informacje będziemy je Państwu przekazywać na bieżąco.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Skrzyżowanie przy Kauflandzie będzie bezpieczniejsze? [wideo, zdjęcia]

  1. Skrzyżowanie ma kształt klasycznego ronda, więc dlaczego nie jest to rondo tylko robi się różne kombinacje żeby poprawić bezpieczeństwo? Trudno to zrozumieć tym bardziej, że w mieście funkcjonuje już kilka rond i zdają one egzamin.

  2. No właśnie – czy nie lepiej przerobić to skrzyżowanie na ruch okrężny ze znakami C-12? Trzeba by tylko zredukować wlot i wylot ul. Wojska Polskiego do jednego pasa przed skrzyżowaniem, bo jest za małe i zaraz byłyby przypadki zajeżdżania z wewnętrznego pasa…

  3. … co jest mylące? Czy to „kształt klasycznego ronda”? Jeżeli tak, to może po PROSTU zmienić kształt

  4. rany… sie nie umie jezdzic na łatwym skrzyzowaniu to nie wsiadajmy za kiero ….
    akurat to koło kaufa to banał… ale zazwyczaj wypadki mamy we wtorki oraz piątki i głownie sprawcami są ludzie w podeszłym wieku ktorzy jezdzą na pamieć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *