REKLAMA

Skutki silnej wichury w powiecie koneckim [zdjęcia]

Połamane drzewa oraz zablokowane drogi, to skutki silnego wiatru jaki przeszedł przez powiat konecki minionej doby. Na szczęście nikt nie został ranny.

REKLAMA

fot. OSP KSRG Modliszewice

Z informacji przekazanych przez starszego kapitana Mariusza Czapelskiego, oficera prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odnotowano sześć interwencji usuwania skutków silnego wiatru. Głównie były to powalone drzewa:

– W miejscowości Błotnica w gminie Stąporków powalone drzewo zablokowało drogę powiatową w kierunku Smykowa. W udrażnianiu przejazdu brała udział jednostka OSP Krasna.

REKLAMA

– W Rudzie Pilczyckiej na terenie gminy Słupia Konecka obok Domu Pomocy Społecznej drzewo zablokowało drogę. W akcji uprzątnięcia miejsca brały udział OSP KSRG Słupia oraz OSP Ruda Pilczycka.

– W pobliżu miejscowości Koliszowy w gminie Ruda Maleniecka, tamtejsi strażacy ochotnicy usuwali przewrócone drzewo, które blokowało drogę krajową 74.

Najwięcej zniszczeń spowodowanych silnym wiatrem odczuli mieszkańcy gminy Końskie:

– Między Kopaninami, a Grabkowem strażacy JRG Końskie, usuwali z drogi powalone drzewo.

– W Końskich na parkingu przy jednym z supermarketów przewrócone drzewo uszkodziło zaparkowany samochód. W usuwaniu drzewa brały udział: OSP Modliszewice, JRG Końskie.

– W miejscowości Wincentów JRG Końskie oraz OSP Dziebałtów brały udział w zabezpieczaniu budynku mieszkalnego, na którym silny wiatr poderwał część obróbki blacharskiej dachu.

Zdjęcia (OSP KSRG Ruda Maleniecka, OSP KSRG Słupia Konecka, OSP KSRG Modliszewice):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *