REKLAMA

Sławek ze Słupi Koneckiej stracił rękę w wypadku. Potrzebuje pieniędzy na leczenie

Sławomir Wojciechowski z Słupi Koneckiej w wypadku podczas pracy stracił prawą rękę, a lekarze ciągle walczą o uratowanie lewej. Mężczyzna z rodziną nie jest w stanie sfinansować kosztownego leczenia oraz rehabilitacji, a w przyszłości również drogich protez. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego rzecz w internecie –TUTAJ, a w weekend 14-15 sierpnia w Mninie odbędzie się festyn charytatywny połączony z kwestą i licytacjami dla Sławka. 

REKLAMA

„Jeszcze niedawno Sławek był sprawnym człowiekiem, który kochał pracę w gospodarstwie i wiązał z nią swoją dalszą przyszłość. W jednej chwili jego świat się zawalił. Z osoby samodzielnej stał się pacjentem potrzebującym pomocy. Miał plany na przyszłość, chciał dalej rozwijać swoje gospodarstwo, w nim pracować i w ten sposób utrzymywać swoją rodzinę. Uwielbiał różnego rodzaju prace remontowo-budowlane: sam wyremontował swój dom, w którym mieszka wraz z żoną, rodzicami i bratem” – czytamy w portalu siepomaga.pl.

REKLAMA

Niestety kilka tygodni temu świat Sławka się zawalił. Podczas prac rolniczych  w trakcie prasowania maszyna wciągnęła mu obie ręce. W ogromnym bólu został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie okazało się, że prawa ręka musi zostać amputowana. Lewa ręka jest zmiażdżona, jednak ciągle trwa o nią walka w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

Strach o drugą rękę, ale i walka o pełną sprawność. To obecnie codziennie towarzyszy mieszkańcowi powiatu koneckiego. Jego rodzina nie jest w stanie zebrać środków na drogą, profesjonalną protezę, leczenie oraz kosztowną rehabilitację. Każdy z nas może jednak pomóc dorzucając się do zbiórki w Siepomaga. Znajdziecie ją TUTAJ.

Również lokalna społeczność chce wspomóc mężczyznę – w Mninie w weekend 14-15 sierpnia odbędzie się festyn charytatywny z licytacjami i kwestą na rzecz chorego. Gwiazdą dnia będzie zespół MEJK.

REKLAMA

One thought on “Sławek ze Słupi Koneckiej stracił rękę w wypadku. Potrzebuje pieniędzy na leczenie

  1. Pingback: Trwają zgłoszenia do konkursu na wieniec dożynkowy w Słupi Koneckiej | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *