REKLAMA

Sławomir Staciwa dołączył do innowacyjnego programu rozwojowego

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górnikach Sławomir Staciwa dołączył do Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO). Wraz z trzema innymi dyrektorami szkół z małych miejscowości został wybrany do udziału w innowacyjnym programie przez firmę NEXERA – hurtowego operatora światłowodowej sieci. Program APLO polega na bliskiej współpracy dyrektorów z doświadczonymi trenerami biznesu i specjalistami z zakresu psychologii, socjologii i innowacji społecznych.

REKLAMA

Od lewej: Sławomir Staciwa, dyrektor SP w Górnikach oraz Jacek Wiśniewski, prezes zarządu firmy NEXERA.

Łącznie z Akademii skorzystało do tej pory prawie 500 liderów oświaty z całej Polski, a do 11. edycji przyjęto 35 osób. NEXERA, jako jeden z partnerów APLO, ufundowała udział w programie czterem dyrektorom szkół z województw, w których działa. Dyrektorzy zostali wybrani przez organizatora we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi oraz przedstawicielami regionalnymi NEXERY.

Warto dodać, że Sławomir Staciwa jako jedyny spośród 10 kandydatów z województwa świętokrzyskiego zakwalifikował się do wzięcia udziału w innowacyjnym projekcie.

REKLAMA

„Już po pierwszych dwóch dniach szkolenia mogłem przewartościować swoje cele życiowe oraz rozpocząć wprowadzanie zmian, które, mam nadzieję, zaowocują pozytywnymi efektami dla środowiska szkolnego. Dynamika zajęć i otwartość na drugiego człowieka ekspertów APLO stworzyła eksperymentalną atmosferę pełną oczekiwań na nowe wyzwania. Z niecierpliwością oczekuję następnych spotkań. Jestem zaszczycony, że mogę brać udział w programie APLO i jednocześnie wdzięczny firmie NEXERA za zaproszenie mnie do udziału w projekcie i pełne sfinansowanie szkolenia. Osoby tworzące NEXERĘ posiadają wysoką empatię wobec środowisk wiejskich, nadal wymagających wyrównania szans rozwojowych” – mówił Sławomir Staciwa.

Akademia Przywództwa Liderów Oświaty to program stworzony w 2011 roku przez Instytut Humanites. Istotą programu jest ścisła współpraca dyrektorów szkół z wiodącymi wykładowcami ze świata biznesu, psychologii, innowacji społecznych, socjologii i pedagogiki, kształcących czołowych liderów. Przyświeca mu idea budowy i rozwijana kompetencji najbardziej aktywnych dyrektorów szkół, którzy mają odwagę wychodzić poza utarte schematy edukacji i potrafią angażować innych w realizowane przez siebie projekty. Program trwa rok i składa się z sześciu dwudniowych warsztatów tematycznych oraz indywidualnej współpracy przez 4-6 miesięcy z wyznaczonym mentorem z biznesowej kadry zarządzającej najwyższego szczebla.

Zdjęcia (NEXERA):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *