REKLAMA

Słodkie życie edukuje o cukrzycy. Specjalne miasteczko stanęło na rynku [wideo, zdjęcia]

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich od kilku miesięcy prowadzą projekt „Słodkie Życie” w ramach którego mają za zadanie przede wszystkim edukować na temat cukrzycy. Tym razem na rynku w Końskich postawili specjalne edukacyjne miasteczko. 

REKLAMA

Działania zorganizowano w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii” – „To olimpiada, która ma promować zmiany społeczne, pomysły nowatorskie. Ze względu na to, że mamy kolegę w klasie cukrzyka stwierdziliśmy, że nasza wiedza jest ograniczona, a gdyby trzeba mu pomóc to nie wiemy jak się za to zabrać. Postanowiliśmy więc zrobić projekt by poszerzyć wiedzę naszych kolegów, ale i lokalnej społeczności” – mówi nam Julia, uczennica II LO w Końskich.

Wcześniej młodzież robiła też badania. Około 500 osób wzięło udział w ich ankiecie dotyczącej wiedzy o cukrzyce wśród mieszkańców regionu. Okazało się, że braki w tym temacie są duże. Następnie uczniowie ruszyli do akcji promujących „Słodkie życie” i rozszerzających wiedzę na temat cukrzycy.

REKLAMA

Zwieńczeniem działań było piątkowe miasteczko na rynku w Końskich. Na nim pojawiła się strefa mierzenia cukru, gdzie każdy mógł sprawdzić jego poziom w swoim organizmie, strefa relaksu z materiałami edukacyjnymi, ale i miejsce zabaw i animacji dla najmłodszych.

Zdjęcia (fot. Kacper Woźniak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *