REKLAMA

Słoka przewodniczącym. Obratański ze stabilną większością. Pierwsza sesja w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Znamy już oficjalnie skład Rady Miejskiej w gminie Końskie. A po pierwszej sesji nowej kadencji wiemy też, kto zasiada w prezydium rady. Krzysztof Obratański został zaprzysiężony na burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

Radni zebrali się na sesji inauguracyjnej w poniedziałek 6 maja. Udział w posiedzeniu wzięło 20 radnych.

REKLAMA

W trakcie obrad przeprowadzono głosowania na członków prezydium. Przewodniczącym ponownie został Piotr Słoka, który tę funkcję pełnił także w poprzedniej kadencji. Uzyskał on 15 głosów za oraz 5 głosów przeciw.

– „Dziękuję wszystkim tym, którzy zagłosowali na moją kandydaturę na przewodniczącego Rady Miejskiej. Szanowni Państwo, przewodniczący Rady Miejskiej to człowiek, który obejmuje stanowisko, przewodniczy posiedzeniom Rady Miejskiej, reprezentuje radę na zewnątrz i załatwia różne sprawy mieszkańców” – przemawiał Słoka.

Kolejne głosowanie dotyczyło wyboru dwóch zastępców przewodniczącego. Na te stanowiska wybrano Zbigniewa Kucharskiego, na którego zagłosowało 15 osób, temu wyborowi przeciwnych było 5 osób, a także Reginę Maciejczyk, która uzyskała 14 głosów poparcia i 6 głosów przeciwnych.

Ostatnim, przed zakończeniem obrad, punktem programu było zaprzysiężenie burmistrza Krzysztofa Obratańskiego. Włodarz nie krył radości i wdzięczności za obdarzenie go zaufaniem na czas kolejnej kadencji.

– „Dla mnie to piąta kadencja i szczególna, dlatego że odczułem, ogromne zobowiązanie fakt, że wybrany zostałem w pierwszej turze. Druga tura zawsze jest pewnego rodzaju grą, która przyczynia się do głosowania na mniejsze zło, czasem częściej niż na większe dobro. W przypadku wyboru, jakiego dokonali mieszkańcy dnia 7 kwietnia, myślę, że mogę powiedzieć o wyborze jednoznacznym, i nie jest to tylko moja opinia” – przemawiał do zebranych Obratański.

Po tegorocznych wyborach samorządowych, w skład Rady Miejskiej w Końskich weszli: Jacek Werens, Artur Dajer, Sylwia Kowalczyk, Paweł Pisiałek, Leszek Stanek, Łukasz Kubka, Helena Rozmus, Zbigniew Kucharski, Zbigniew Hybik, Regina Maciejczyk, Ernest Kruk, Jan Słuszniak, Piotr Słoka, Jan Grot, Barbara Galant, Andrzej Szczepanik, Katarzyna Serek, Łukasz Barański, Mariusz Łebek (ten wskoczył za mandat, który zdał burmistrz Krzysztof Obratański), Krzysztof Sota, Lidia Wiśniewska.

W trakcie przerw, podczas sesji, poprosiliśmy o komentarze burmistrza Krzysztofa Obratańskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Słokę:

– „Mam nadzieję, że rada nowej kadencji dosyć szybko i sprawnie się ukonstytuuje i rozpocznie pracę. Wszystko wskazuje na to, że w naszej radzie będzie taki dosyć fajny amalgamat doświadczonych, mających ogromną wiedzę samorządowców i młodych radnych, którzy będą przy nich się uczyć i którzy dodadzą do tej rady pewne elementy świeżości i nowego spojrzenia” – mówił Obratański.

– „Jaka będzie kadencja to zobaczymy, ja bym sobie tylko chciał życzyć, żeby ta kadencja była bardziej spokojna i bardziej merytoryczna. […] Ja bym chciał i marzył, żeby rada w tej kadencji składała się z ludzi, którzy mają różne poglądy na pewne sprawy, ale łączyła ich idea dobra naszej gminy”  – skomentował Słoka.

Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Obratański w nadchodzącej kadencji będzie miał stabilne poparcie. Przeprowadzone w poniedziałek głosowania wskazują na to, że popiera go 8 radnych z jego komitetu Samorządni Ziemi Koneckiej, ale także 3 radnych z Nowego Powiatu Nowej Gminy oraz czworo z Prawa i Sprawiedliwości. Na ten moment Krzysztof Obratański nie zdradza kto przez najbliższe pięć lat będzie pełnił funkcję zastępców burmistrza.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Słoka przewodniczącym. Obratański ze stabilną większością. Pierwsza sesja w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

  1. Herhor pisze:

    Przecież nie musiał się wysilać wygrał bo przeciwnicy byli słabi i nie przygotowani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *