REKLAMA

Śmiertelny wybuch w domu w Rogowie[wideo, zdjęcia]

We wtorek około godziny 8:00 w Rogowie w gminie Końskie, doszło do wybuchu najprawdopodobniej kuchenki gazowej. Niemal doszczętnie zniszczony został murowany dom jednorodzinny. Na ten moment wiemy, że służby odnalazły w gruzach ciało mieszkanki tego budynku. Na miejscu trwają działania.

REKLAMA

Do wybuchu doszło w dużym, murowanym budynku. Według informacji od świadków zdarzenia w obiekcie mogła przebywać starsza kobieta, co się potwierdziło. Obecnie trwają prace odgruzowania budynku –„Informacja do nas wpłynęła o 8.06, kiedy przyjechaliśmy na miejsce 2/3 budynku były zniszczone. Pierwsze nasze działania polegały na tym, że musieliśmy usunąć zniszczone fragmenty budynku, by te działania prowadzić bezpiecznie, usunęliśmy dach, luźne elementy. Od okolicznych mieszkańców, świadków i rodziny  ustaliliśmy, że w środku może znajdować się 82-letnia mieszkanka tego budynku i z racji pory dnia przyjęliśmy założenie, że może ona być w miejscu, gdzie była kuchnia, więc nasze działania skupiły się na tym, że jak już ten budynek był w miarę bezpieczny, usunęliśmy do minimum zagrożenie, przystąpiliśmy do ręcznego odgruzowania pomieszczenia, w którym znajdowała się kuchnia. Przed godziną 10, z pomocą specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Kielc zlokalizowaliśmy ciało tej kobiety, po godzinie 10 została wydobyta na zewnątrz, przejęli ją ratownicy medyczni stwierdzili zgon. W tej chwili stabilizujemy tę konstrukcję sprzętem ciężkim, ponieważ do końca nie możemy wykluczyć, że nikogo nie było w środku. Działania jeszcze potrwają, ale w tej chwili sytuację mamy opanowaną, zostało tylko odgruzowywanie metr po metrze. Wydobyliśmy, też kuchenkę gazowa z butlą 11kg, jej uszkodzenia wskazują na to, że doszło do wybuchu gazu, ale oczywiście ostateczną przyczynę ustali policja” – relacjonuje młodszy brygadier Mariusz Czapelski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

W pobliżu posesji mają miejsce utrudnienia drogowe –„Trwa odgruzowywanie tego terenu i ustalanie okoliczności jak do tego doszło, co było przyczyną tego wybuchu. Obecnie trwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej 749” – mówi sierżant Krzysztof Bernat, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

W działaniach udział bierze KG PSP Warszawa, JRG 1 Kielce, JRG 3 Kielce, JRG Końskie x7 oraz jednostki OSP z całego powiatu, które były dyspozycyjne: OSP Końskie, OSP Modliszewice, OSP Dziebałtów, OSP Wąsosz, OSP Kozów x2, OSP Czermno. Łącznie prace odgruzowujące wykonuje 43 strażaków.

Zdjęcia (PSP Końskie, czytelnicy):

REKLAMA

One thought on “Śmiertelny wybuch w domu w Rogowie[wideo, zdjęcia]

  1. […] 82-letnia kobieta, a z jej domu zostały jedynie ruiny. Więcej informacji o wybuchu – TUTAJ. Rodzina tej kobiety, która była z nią bardzo zżyta poinformowała o zbieraniu funduszy na […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *