REKLAMA

Smyków, Czermno: Zasnęli za kierownicą i rozbili samochody [zdjęcia]

W miniony weekend do dwóch podobnych zdarzeń doszło na drogach krajowych w powiecie koneckim. W Smykowie oraz w Czermnie kierowcy zasnęli za kierownicą!

REKLAMA
REKLAMA

Około godziny 4:30 w nocy z soboty na nedzielę w Smykowie na Drodze Krajowej 74 23-letni mieszkaniec Włocławka jadąc pojazdem marki Peugeot na prostym odcinku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Był on trzeźwy, a w wyniku tego zdarzenia jego 19-letni pasażer doznał obrażeń w postaci otarć i zwichnięcia kręgosłupa szyjnego. Młodzieniec musiał pozostać na obserwacji w szpitalu w Końskich. Przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy.

W Czermnie mężczyzna wjechał na niezamieszkałą posesję.

Do bliźniaczej sytuacji doszło dziś w nocy w Czermnie (gmina Fałków). –„Około 1:30 w nocy kierujący Fiatem Punto jechał trasą 42 w kierunku Końskich, prawdopodobnie zasnął, a następnie przejechał na drugą stronę drogi i uderzył w ogrodzenie niezamieszkałej posesji. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń, a jedynie spore straty w mieniu. Był trzeźwy,  z uwagi na niską szkodliwość został tylko pouczony przez policjantów.” – tłumaczy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP w Końskich.

REKLAMA
REKLAMA

Policja apeluje, by nie prowadzić auta, kiedy czujemy, że zmaga nas senność. Nawet 15 minut, czy pół godziny drzemki w samochodzie może mieć zbawienny wpływ na dalszą jazdę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *