REKLAMA

Smyków: Powstaje Klub Dziecięcy dla dzieci do 3. roku życia [foto]

Pierwszy na terenie gminy Smyków Klub Dziecięcy pod wdzięczną nazwą „Smyki” powstanie już w tym roku. Opiekę znajdzie w nim 20 dzieci do lat trzech. Wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec w poniedziałek 19 kwietnia podpisał umowę o dofinansowanie.

REKLAMA

Władze gminy pozyskały aż 660 tysięcy złotych dofinansowania z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021. Umowa na dofinansowanie została podpisana w poniedziałek 19 kwietnia z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem. Ta informacja z całą pewnością ucieszy rodziców najmłodszych dzieci.

REKLAMA

„Klub Dziecięcy na terenie naszej gminy jest ogromnie potrzebny” – przyznaje wójt gminy Smyków, Jarosław Pawelec, który nie kryje radości z pozyskanej dotacji. Klub Dziecięcy „SMYKI” swoją siedzibę znajdzie za budynkiem Szkoły Podstawowej w Królewcu. Niebawem ruszą prace związane z przygotowaniem budynku, który wykona firma BOX PLAY.

Po utworzeniu Klubu Dziecięcego „SMYKI” rozpocznie się rekrutacja, o której zarówno samorządowcy gminy Smyków, jak i my Państwa poinformujemy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *