REKLAMA

Smyków: Szesnaście par obchodziło 50-lecie pożycia małżeńskiego [zdjęcia]

W sobotę w Miedzierzy 16 par z gminy Smyków świętowało swoje „Złote Gody”. Rozpoczęła je msza w tamtejszym kościele parafialnym, a następnie jubilaci udali się do hali sportowej w Szkole Podstawowej w Miedzierzy, gdzie wręczono im medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

REKLAMA

„Z wielkim szacunkiem patrzyliśmy na pary, które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz był także okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to, co udało się osiągnąć i przeżyć” – mówi wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec.

REKLAMA

Podczas mszy świętej, która rozpoczęła obchody „Złotych Godów” śpiewał zespół Smykovia.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym kraju specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku, której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże. Wyróżnienia te wręczał małżonkom wójt Jarosław Pawelec, składając także najserdeczniejsze życzenia na dalszy, wspólnie spędzony czas.

Podczas wydarzenia obecni byli także starosta konecki Grzegorz Piec, Przewodnicząca Rady Gminy Smyków Danuta Jarek, wicewójt Jerzy Duda i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Smykowie Paulina Pawłowska. Uroczystość nadania medali uświetnił swoim występem wokalnym zespół Królewiaczki.

O stronę kulinarną podczas wydarzenia zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Miedzierzanki”. Wystrój sali przygotowany był przez dyrektor placówki Beatę Janiszewską. Przy symbolicznej lampce szampana oraz poczęstunku nie zabrakło toastów i życzeń, a także ciepłych słów i wspomnień ze strony jubilatów.

Na zakończenie głos podziękowań popłynął od Wójta Jarosława Pawelca –„Dziękuję Szanownym Jubilatom za tak liczne uczestnictwo w uroczystości życzę wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia, samych pogodnych dni na dalszej drodze życia oraz przeżywania w pomyślności kolejnych rocznic swojego ślubu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej pięknej uroczystości” – przemawiał Jarosław Pawelec.

W gronie obecnych podczas wydarzenia znalazły się także pary, które w ubiegłym roku obchodziły „Złote Gody”, jednak ze względu na pandemię wszelkie uroczystości były wówczas odwołane.

Jubilaci, którzy w tym roku w gminie Smyków świętowali swój złoty jubileusz to:

Stanisława i Czesław Lisowscy
Teresa i Czesław Pacak
Stanisława i Józef Spyra
Maria i Józef Szymanowscy
Danuta i Stanisław Tomaszewscy
Barbara i Stanisław Bugajscy
Marianna i Marian Jabłońscy
Wiesława i Jan Janus
Zofia i Szczepan Katanowski
Alicja i Eugeniusz Kolus
Zofia i Bronisław Krakowiak
Stefania i Józef Łosińscy
Stanisława i Andrzej Maciejscy
Krystyna i Piotr Spera
Barbara i Eugeniusz Szymanowscy
Maria i Ryszard Śliz

Zdjęcia (Urząd Gminy w Smykowie):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *