REKLAMA

Smykowskie przedszkole już gotowe! [wideo, zdjęcia]

Rok temu podczas festynu „Jagódka 2017” wmurowywano pod przedszkole w Smykowie kamień węgielny. Po roku obiekt już stoi, jest wykończony, umeblowany, a prace wciąż trwają tylko w jego otoczeniu. 

REKLAMA

„Tak jak mówiłem przed rokiem kiedy wmurowaliśmy kamień węgielny po roku mamy budynek, który oddamy naszym dzieciakom, przedszkolakom na pewno koło 15 sierpnia. Obiekt jest już umeblowany, jeszcze tylko trwa zagospodarowanie terenu. Będą nasadzenia: aż trzysta różnych krzaków, iglaków, drzewek będzie tu posadzone. Zrobione zostaną alejki parkowe, ławeczki, zagospodarujemy te tereny wokół. Środek mamy już w 99 % gotowy łącznie nawet z pomalowaniem ścian na różne, piękne kolory.” – opowiadał nam Józef Śliz, wójt gminy Smyków.

Budowa przedszkola to koszt 2 milionów i 200 tysięcy złotych, z czego aż 1 milion 980 tysięcy pochodzi ze środków unijnych, które rozdysponowują władze województwa świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że dotychczas oddziały przedszkolne funkcjonowały w tej gminie przy szkołach w Królewcu oraz w Miedzierzy. Placówka ma przyjąć przynajmniej 40 dzieciaków, a opieka będzie im zapewniona przez 10 godzin dziennie. W budynku ma znaleźć się także miejsce na świetlicę lub kulturalne pracownie. Relację z otwarcia przedszkola na pewno znajdą Państwo w tkn24.pl.

REKLAMA

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *