REKLAMA

Smykowskie przedszkole już w budowie! [zdjęcia]

W trakcie dorocznego święta gminy Smyków, czyli Jagódki wmurowano symboliczne pierwsze cegły pod budowę przedszkola. Po kilkunastu dniach widać już zarys tego budynku!

REKLAMA

Budowa przedszkola to koszt 2 milionów i 200 tysięcy złotych, z czego aż 1 milion 980 tysięcy pochodzi ze środków unijnych, które rozdysponowują władze województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

„Bez tych zewnętrznych środków sami nigdy byśmy tego przedszkola nie wybudowali, bo nasz roczny budżet na inwestycje to 1 milion złotych, może 1 milion i 100 tysięcy, a przecież robimy też inne projekty.” – mówi nam Józef Śliz, wójt gminy Smyków.

Dotychczas oddziały przedszkole funkcjonowały w tej gminie przy szkołach: w Królewcu oraz w Miedzierzy. Teraz już w samym Smykowie buduje się jak mówił to wójt Śliz „przedszkole z prawdziwego zdarzenia”. Placówka ma przyjąć przynajmniej 40 dzieciaków, a opieka będzie im zapewniona przez 10 godzin dziennie. –„Budynek będzie na tyle duży, że prawdopodobnie na piętrze uda nam się zlokalizować inne prospołeczne projekty. Myślimy o świetlicy lub jakichś kulturalnych pracowniach.” – tłumaczy Józef Śliz, wójt Smykowa.

Przedszkole ma być gotowe na rok szkolny 2018/2019. Niewykluczone, że w tym samym budynku funkcjonował będzie żłobek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *