REKLAMA

Sobaś i Leksycki wygrywają turniej plażówki [wideo, zdjęcia]

Turniej plażowej piłki siatkowej odbył się w niedzielę na stadionie OSiR w Końskich. Zwyciężył duet Jakub Sobaś / Marcin Leksycki. Stowarzyszenie Sportowe Fair Play, które zorganizowało zawody już teraz ogłasza zapisy na kolejne turnieje w plażówkę, ale i w tenisa ziemnego. 

REKLAMA

„Zaczynamy cykl turniejów wakacyjnych siatkówki plażowej. Pierwszy turniej i pierwszy raz w tym miejscu. Do tej pory plażówkę rozgrywaliśmy albo na Baryczy albo na Sielpi. Tutaj stosunkowo nowe boisko, dobrze przygotowane, więc dlaczego nie tutaj? Myślę, że kolejne turnieje  też będą w tym miejscu” – mówi Marcin Michalczyk, organizator z ramienia Stowarzyszenia Sportowego Fair Play.

W niedzielę na „osirze” pojawiło się sześć par. W większości były to duety męskie, ale w jednym z nich grała kobieta. To 15-letnia Weronika Ozdóbka, która zachwyciła obserwatorów swoją grą i jak się później okazało dotarła wraz z Norbertem Hampelem do finału.

REKLAMA

Większość przybyłych zawodników podeszło do zawodów w sposób towarzyski, stawiając na własny rozwój –„Od paru dni gram ze znajomymi w plażówkę i po prostu spodobała mi się, więc postanowiłem, że sobie przyjadę. Kolega powiedział, że jest turniej i wybraliśmy się pograć […] Było ciężko, bo się nie wyspaliśmy, późno wróciliśmy do domu, ale w drugim secie już gra się układa po naszej myśli” – mówi nam o swoich odczuciach z rywalizacji Norbert, jeden z uczestników turnieju.

Po wielu meczach rywalizacji w finale spotkały się pary: Weronika Ozdóbka / Norbert Hampel oraz Jakub Sobaś / Marcin Leksycki. Lepsi okazali się Ci drudzy zwyciężając 2:0.

Wszystkie wyniki z turnieju: 

Grupa A
Weronika Ozdóbka/Norbert Hampel – Paweł Augustyniak/Michał Popielski 2 – 0 (17 – 15, 15 – 6)
Waldemar Kania/Piotr Nowak – Weronika Ozdóbka/Norbert Hampel 1 – 2 (15 – 9, 7 – 15, 12 – 15)
Waldemar Kania/Piotr Nowak – Paweł Augustyniak/Michał Popielski 1 – 2 (15 – 13, 5 – 15, 8 – 15)
Kolejność: 1. Weronika Ozdóbka/Norbert Hampel (awans) 2. Paweł Augustyniak/Michał Popielski (awans) 3. Waldemar Kania/Piotr Nowak
Grupa B
Marcin Leksycki/Jakub Sobaś – Patryk Chmielewski/Bartosz Łyczek 2 – 0 (15 – 4, 15 – 10)
Marcin Leksycki/Jakub Sobaś – Damian Słowiński/Piotr Sękowski 2 – 0 (15 – 8, 15 – 9)
Patryk Chmielewski/Bartosz Łyczek – Damian Słowiński/Piotr Sękowski 1 – 2 (7 – 15, 15 – 10, 12 – 15)
Kolejność: 1. Marcin Leksycki/Jakub Sobaś (awans) 2. Damian Słowiński/Piotr Sękowski (awans) 3. Patryk Chmielewski/Bartosz Łyczek
Półfinały
Weronika Ozdóbka/Norbert Hampel – Damian Słowiński/Piotr Sękowski 2 – 1 (15 – 8, 10 – 15, 15 – 12)
Marcin Leksycki/Jakub Sobaś – Paweł Augustyniak/Michał Popielski 2 – 0 (15 – 7, 15 – 3)
Mecz o III miejsce
Damian Słowiński/Piotr Sękowski – Paweł Augustyniak/Michał Popielski 0 – 2 (6 – 15, 8 – 15)
Finał
Marcin Leksycki/Jakub Sobaś – Weronika Ozdóbka/Norbert Hampel 2 – 0 (21 – 17, 21 – 18)

To jednak nie koniec organizowanej przez Fair Play rywalizacji w siatkówkę plażową tego lata. Niebawem także turniej w tenisa –„Cztery turnieje. Następny będzie za dwa tygodnie. Tutaj warto wspomnieć, że za dwa tygodnie po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia Fair Play odbędzie się też turniej tenisa ziemnego, tutaj na korcie obok” – mówi nam Marcin Michalczyk.

Zapisy na zawody w tenisa oraz kolejny turniej siatkówki już trwają. Można się zgłaszać mailowo: [email protected] oraz telefonicznie: 605 312 485.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *