REKLAMA

Sołecka zabawa w Bębnowie [zdjęcia]

Festyn przepełniony ludowymi smakami i nutami, ale i z ciekawymi pokazami strażackimi odbył się w ubiegły weekend w Bębnowie w gminie Gowarczów. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia. 

REKLAMA

Na festynie obecni byli przedstawiciele lokalnych władz: wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Pacocha, sekretarz gminy Słupia Konecka Wojciech Owczarek, radni Gminy Gowarczów Mariusz Kuleta, Katarzyna Sobczyńska, przedstawiciele Rady Sołeckiej a także liczne grono mieszkańców. Dzięki zaangażowaniu wielu pracowitych i ambitnych osób takie przedsięwzięcia odnoszą sukces. To również za sprawą sponsorów, którym to dziękowała sołtys.

REKLAMA

Na scenie nie mogło zabraknąć miejscowego zespołu ludowego „Bębnowianki”, który  często reprezentuje gminę podczas różnego rodzaju festiwali i przeglądów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Iga Grzelka, a także lubiany wokalista Rafał Sak. Podsumowana została akcja wakacyjna w miejscowości Bębnów  -wręczone zostały dyplomy wraz z upominkami, a efektem trzydniowej wizyty Mobilnego Wakacyjnego Centrum Plenerowego był warsztat kreatywny z malowania na kamieniach projektu „Studnia marzeń”.

Atrakcji nie zabrakło dla nikogo! Najmłodsi mieli możliwość poszaleć na darmowych, dmuchanych placach zabaw, starsi rozsmakowali się w pysznym tradycyjnym jedzeniu kuchni polskiej, którym to częstowały panie z zespołu ludowego. Środki z dobrowolnych wpłat za poczęstunek zostaną przekazane na paczki na Mikołajki dla najmłodszych mieszkańców.

Na boisku przy placu sołeckim swoje umiejętności zaprezentowali młodzi strażacy, którzy w duchu rywalizacji włożyli wiele starań by pokazać konkurencje z zawodów strażackich. Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie przygotowało stoisko z animacjami na którym to dzieci uczyły się robić balonowe zwierzęta. Zakończeniem dnia była dyskoteka pod chmurką, na której wszyscy bawili się do późnego wieczoru.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *