REKLAMA

SOSW w Baryczy z wyremontowaną stołówką i kuchnią [zdjęcia]

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Baryczy stał się beneficjentem rządowego programu pod nazwą „Posiłek w szkole i w domu”. Za pozyskane pieniądze w kwocie 60 tysięcy złotych wyremontowano i doposażono stołówkę i kuchnię szkolną.

REKLAMA

Jednym z głównych celów tego programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku oraz wsparcie finansowe w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

REKLAMA

SOSW w Baryczy uzyskał dofinansowanie  w kwocie 60 tysięcy złotych przy udziale i wsparciu Powiatu Koneckiego.  Wkład własny w prace remontowe wyniósł 16 tys. zł., a wykonali je sami pracownicy ośrodka. Środki z programu „Posiłek w szkole i w domu” pozwoliły na:

– wykonanie remontu stołówki i kuchni (malowanie i wyrównanie ścian i sufitów, wymianę oświetlenia, wymianę stolarki okiennej) o łącznym koszcie – 20 565 zł z dotacji rządowej;

– zmianę stanowiska obróbki wstępnej brudnej w kuchni – położenie płytek, zamontowanie zlewozmywaka jednokomorowego i dwukomorowego z instalacją zimnej i ciepłej wody, zakupienie stołu nierdzewnego do pracy w kuchni – o łącznym koszcie 20 519 zł z dotacji rządowej;

– doposażenie kuchni w nowy sprzęt gastronomiczny: dwa warniki, naczynia, termosy stołowe na gorące napoje, dzbanki z pokrywą na kompoty, garnki, rondle, deski do krojenia, wózek metalowy na kółkach do przewozu potraw, podgrzewacze czy pakowarka próżniowa do przechowywania produktów w kwocie – 7 992 zł z dotacji rządowej;

– zakupienie nowych krzeseł i stolików dostosowanych do wieku dzieci. Obecnie w stołówce znajdują się stoliki wieloletnie, często wyeksploatowane, niedostosowane do wieku i wysokości niepełnosprawnych uczniów. Kwota z dotacji przeznaczona na te cele wyniosła – 20 565 zł.

Wymienione działania są realizowane w ramach modułu 3. – wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” – wspieranie w latach 2019 – 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc do spożywania posiłków.

Zdjęcia (SOSW w Baryczy):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *