REKLAMA

SP w Stadnickiej Woli z pierwszym miejscem w ‚Solidarnej Szkole 2019’! [zdjęcia]

W ostatnim czasie w sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła 2019”. Podczas niej wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla szkół, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na „Stypendia św. Mikołaja” dla swoich uzdolnionych uczniów, których sytuacja finansowa stanowi barierę w rozwijaniu talentów i pasji. Wielkie wyróżnienie otrzymała podstawówka ze Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Uroczystą galę poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia Marta Januszewska. Przedstawicieli szkół powitali założyciele Fundacji św. Mikołaja – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz. Wręczali oni także nagrody przedstawicielom wyróżnionych placówek. Na podium stanęło 12 szkół z całej Polski – rywalizowały one w 4 kategoriach uwzględniających wielkość miast i typ szkoły. W kategorii szkół podstawowych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców I miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Dyplom, drobne upominki i nagrodę 1500 zł z przeznaczeniem na stypendia odebrali dyrektor szkoły Czesław Staciwa, koordynator akcji Iwona Brzezińska oraz uczniowie: Weronika Dulewicz, Julia Płyta i Kacper Woźniak.

REKLAMA

Przedstawiciele szkół na galę przyjechali zaraz po wizycie w Pałacu Prezydenckim, gdzie po krótkim zwiedzaniu mieli zaszczyt uczestniczyć w kameralnym spotkaniu z małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą, która już po raz piąty patronuje konkursowi „Solidarna Szkoła”. Pod koniec wizyty każdy z uczestników otrzymał od pierwszej damy upominek.

Szkoła w Stadnickiej Woli od czterech lat uczestniczy w tym ogólnopolskim programie stypendialnym organizując kiermasze świąteczne, zbiórki pieniędzy czy zabawy szkolne z fantami w Dniu Patrona. Część pieniędzy pochodzi z 1% podatku od darczyńców, którymi są zazwyczaj nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły. Zebrana w minionym roku kwota powiększona o pieniądze przyznane przez fundację zagwarantowała stypendia dla pięciu uczniów w wysokości około 300 złotych miesięcznie. Projekt wspierają także nauczyciele Justyna Soja-Sadowska, Katarzyna Świercz oraz uczniowie, rodzice i seniorzy z Domu Dziennego Pobytu.

Każdy z Was może wspomóc niezamożnych uczniów w rozwijaniu ich zdolności. Wystarczy przekazać dowolną kwotę pieniędzy na konto wybranej placówki TUTAJ.

Tekst: Iwona Brzezińska, Justyna Maliborska, korekta tkn24
Zdjęcia (Grzegorz Jakubowski, Krzysztof Karpiński, Kacper Woźniak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *