REKLAMA

Specjalne wydanie Panoramy w Nieświniu [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu odbyła się akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zabrali nas w przeszłość i zdali relację z drogi do niepodległości.

REKLAMA

Wśród zaproszonych gości byli Piotr Słoka – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Końskie, Barbara Galant – radna Rady Miejskiej, ks. proboszcz Stanisław Nowak, Agnieszka Kamoda – sołtys Nieświnia, Barbara Swat – pracownik miejscowej biblioteki i Milena Swat – przewodnicząca Rady Rodziców. Zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły Agata Zielińska: – „Dzisiejsza uroczystość jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę, którzy w wale poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie , z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę będzie głęboko zapisana w naszych sercach”.

REKLAMA

W przygotowanie akademii „Nim nadeszła wolność” zaangażowało się wielu uczniów, nauczycieli i rodziców. Pomysłodawczyniami przedstawienia były Katarzyna Opala i Joanna Szewczyk-Kędzior.
Przedstawienie miało charakter specjalnego wydania „Panoramy” w którym prowadząca przedstawiała wydarzenia historyczne, opowiadała o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju, łączyła się z reporterami z przeszłości którzy robili wywiady z przypadkowymi przechodniami. Multimedialny pokaz przeplatał się z teraźniejszymi wydarzeniami w Nieświniu – wierszami i pieśniami patriotycznymi oraz tańcami ludowymi w którym udział brały również przedszkolaki. Wybrzmiały utwory takie jak „Pieśni o przeszłości”, „My Pierwsza Brygada”, „Szary mundur” oraz wiersz Juliusza Słowackiego „Sowiński w okopach Woli”.

Po występach ogłoszono wyniki konkursu plastycznego którego zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII – Krystian Nowak i Roksana Wróbel. Nagrodę za drugie miejsce otrzymała Kinga Nowak z klasy V. Trzecie miejsce zajęła Natalia Niewęgłowska z klasy VIII. Wyróżnienia otrzymali Amelia Ferens oraz Marcel Ślifierz.

Na koniec całej uroczystości głos zabrał Piotr Słoka który w imieniu radnych Rady Miejskiej podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie pięknego występu i wręczył słodki podarunek najmłodszym aktorom.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *