REKLAMA

Śpiewali ‚zdrowe’ piosenki! [wideo, zdjęcia]

Zespoły ze szkół w Radoszycach oraz w Mninie wygrały kolejny już Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Śpiewano między innymi o tym, że warto jeść owoce i warzywa,  czy że należy prowadzić zdrowy, sportowy tryb życia. W przeglądzie udział wzięło blisko 50 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu koneckiego. W Miejsko – Gminnym Domu Kultury w czwartkowe przedpołudnie odbyła się prawdziwa walka na piosenki o zdrowiu!

REKLAMA

Powiatowy Konkurs Piosenek o Zdrowiu organizuje od lat Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Końskich we współpracy z Miejsko – Gminnym Domem Kultury oraz partnerami: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwem Powiatowym. Celem jest między innymi propagowanie zdrowego trybu życia i odżywiania, higieny, aktywnego wypoczynku. Zadaniem konkursu jest przygotowanie piosenek z tekstami dotyczącymi tych celów. Wydarzenie prowadził Marcin Szyposzyński z Sanepidu, a otworzyła go dyrektor tej jednostki Anna Wojtasińska.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli młodzi wykonawcy z całego powiatu. Szkoły były reprezentowane zarówno przez zespoły jak i solistów. Na scenie Egipcjanki wystąpili przedstawiciele szkół podstawowych w Wilczkowicach, Krasnej, Radoszycach, Pomykowie, Stadnickiej Woli, Mninie, Kłucku oraz z SP nr 2 w Końskich. Ich poczynania oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Anna Wojtasińska – dyrektor Sanepidu, Urszula Przygodzka dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Barbara Kowalewska pedagog z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Wojciech Purtak z lokalnej gazety i Jan Bukład z Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Młodzież w większości śpiewała piosenki, których melodie były dobrze znane, zaś teksty tworzyła samodzielnie. Jedyną piosenkę autorską zaprezentowała Pola Grzegorczyk. Sama napisała tekst, a muzykę stworzyła nauczycielka Katarzyna Lisowska. I za to otrzymała specjalną nagrodę.

Wykonawcy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 – 4 i 5 – 8. Główne nagrody finansowe ufundował Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich. Wręczał je dyrektor Piotr Salata. Pozostałe nagrody to upominki rzeczowe.

Zuzanna Kwaśkiewicz i Anna Majchrzak – zwyciężczynie w młodszej kategorii.

Pierwsze miejsce w kategorii młodszej zdobył duet ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach: Zuzanna Kwaśkiewicz i Anna Majchrzak (opiekunka Anna Myśliwa). Drugie miejsce wyśpiewała Barbara Garlińska z SP w Stadnickiej Woli, trzecie Zuzanna Gardulska z SP w Stadnickiej Woli (opiekunka Izabela Lesiak). Wyróżnienia: Trio Natalia Kot, Maksymilian Król i Zuzanna Szcześniak z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie (opiekun Piotr Zaborowski); „Wesołe Nutki”: Radosław Nowacki, Alan Wierzbowski, Maja Wychowaniec, Lena Bąk, Antonina Kaczmarczyk, Marcelina Kaczmarczyk, Daria Górecka, Alicja Stępień, Zofia Wojcieszek, Katarzyna Mikołajczyk (opiekunki Agnieszka Nowacka i Lidia Pakuła); Maja Krakowiak z Pomykowa.

Pierwsze miejsce w kategorii klas 5 – 8 zdobył czteroosobowy zespół z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mninie: Ewa Dzwonek, Adrianna Łukasik, Michał Tkacz, Kamil Kuterski (opiekunka Anna Walczyńska). Drugie miejsce jurorzy przyznali zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich w składzie: Maja Stachera, Martyna Stachera, Marta Kowalska, Wiktoria Nowak, Nina Filiks, Paweł Dajer, Jędrzej Andrychiewicz (opiekun Waldemar Kacperski). Trzecie Poli Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich (opiekunka Katarzyna Lisowska). Wyróżnienia: „Królewiaczki” z SP w Królewcu: Amelia Bąk, Zofia Dudek, Julia Opala, Julia Brzykcy, Julia Spera, Julia Wróbel, Kinga Piec, Klaudia Łosiak, Aleksandra Kowalczyk, Eliza Opala (opiekunki Agnieszka Nowacka i Anna Gorzelak); zespół z SP w Kłucku: Oliwia Kołodziejczyk, Kalina Skowron, Julia Błońska, Maja Sosnowska (opiekun Krystyna Lewandowska); duet z SP w Wilczkowicach: Zuzanna Maciążek i Maria Szcześniak (opiekunka Anna Majchrzak).

Wszystkim uczestnikom, nie tylko tym wyróżnionym serdecznie gratulujemy udziału w tym niezwykle pożytecznym konkursie! Tymczasem w naszym wideo fragmenty zwycięskich piosenek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *