REKLAMA

Spójrzmy na ‚Strofy lekkie jak motyle’ Janiny Malickiej

Kilka miesięcy temu konecka poetka Janina Malicka wydała kolejne dzieło. Spod jej pióra wyszedł zbiór wierszy pod tytułem „Strofy lekkie jak motyle”.  Przy okazji ostatniego sukcesu autorki postanowiliśmy wspomnieć o tej jej nowej książce. Przytoczymy także fragment recenzji wspomnianej publikacji.

REKLAMA

Autorka od lat zafascynowana jest poezją. Pierwsze wiersze zaczęła pisać w wieku 24 lat, jednak na debiutancką publikację musiała czekać do 2015 roku. Na tym pani Janina nie poprzestała. Przez kolejne lata ukazywały się kolejne jej dzieła i w roku 2020, z pomocą Biblioteki Świętokrzyskiej, poetka wydała „Strofy lekkie jak motyle”.

REKLAMA

W zbiorze Malicka wspominała zarówno o konecczyźnie, jak i o życiu, wspomnieniach z dzieciństwa, czy nawet wpływie człowieka na naszą planetę. Pojawiły się też utwory upamiętniające takie znane postacie jak Jan Paweł II czy Sylweriusz Jaworski. Nie zabrakło również wzmianek o obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Po poruszanych tematach widać, że jest to jak najbardziej aktualna kolekcja utworów poetyckich, pisana z sercem i melancholią.

W swojej recenzji Błażej Balicki, pisze: „Z każdego słowa poezji można odczuć bijące ciepło i lirykę tak potrzebne naszemu umęczonemu codziennością życiu. To poezja wprowadzająca spokój i dystans do rozkołysanego różnymi wydarzeniami chwil. To chyba wynik tego, że strofy pisane są prawdziwym sercem i są niezmiernie lekkie jak motyle. To tak, jakby faktycznie jakiś motyl siadł nam na dłoni i zatrzepotał skrzydełkami uruchamiając czucie wszystkimi zmysłami niedostrzegalnego świata, który jednak istnieje i żyje swoim własnym, delikatnym życiem”

Przypomnijmy, że całkiem niedawno, bo w marcu bieżącego roku, Janina Malicka zajęła I miejsce w XVII Festiwalu Wielkopostnym. Poetkę nagrodzono za utwór „Wielkopostny tryptyk”. O sukcesie konecczanki w wojewódzkim konkursie pisaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *