REKLAMA

Spokojna sesja Rady Miejskiej w Końskich [wideo, zdjęcia]

W piątek odbyła się nadzwyczajna XIX Sesja Rady Miejskiej w Końskich w trybie zdalnym. Radni gminy Końskie przegłosowali m. in. modyfikację uchwały dotyczącej kąpieliska w Sielpi czy wstępne ustalenie lokalizacji nowych przystanków komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Już po raz drugi radni gminy Końskie głosowali nad przyjęciem uchwał w trybie zdalnym. Podczas trwania sesji nie pojawiły się żadne, uniemożliwiające kontynuację problemy techniczne. Jedynym, niewielkim utrudnieniem było opóźnienie transmisji –„Transmisja internetowa działa z pewnym opóźnieniem, w związku z tym te pauzy, które dla odbiorcy sesji mogą być nużące, jednak są konieczne, by do radnych uczestniczących w zdalnej sesji wypowiedzi z sali obrad wybrzmiały” – tłumaczył burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Większość uchwał, nad którymi głosowali radni w piątkowy poranek miała charakter porządkujący. Wszystkie zostały przyjęte, znaczna część jednogłośnie. Jedną z nich była modyfikacja uchwały dotycząca kąpieliska w Sielpi, która ma na celu przygotowanie zbiornika wodnego do sezonu letniego –„Podjęliśmy ją z pełną świadomością, że tworzymy warunki do tego, by kąpielisko zafunkcjonowało jak co roku, natomiast wiemy, że obarczone jest to wysokim ryzykiem pozostającym poza możliwościami rozwiązania przez gminę, bo zarówno stan epidemiczny i susza są od gminy niezależne” – informował nas burmistrz Końskich.

REKLAMA

Krzysztof Obratański zwraca także uwagę na fakt, iż mieliśmy do czynienia z suszą. W ubiegłym roku nalewanie zbiornika w Sielpi rozpoczęło się w połowie kwietnia, jednak w związku z zaistniałą, tegoroczną sytuacją pogodową nie można było rozpocząć procesu piętrzenia. Jak informuje burmistrz, proces ten mógł rozpocząć się dopiero w tym tygodniu.

Uchwalono też dwie nowe lokalizacje przystanków komunikacji miejskiej. Jeden z nich będzie znajdować się przy Drodze Krajowej 42 w Nowym Kazanowie, a drugi przy ulicy Długiej w Sierosławicach.

Porządek obrad piątkowej sesji gminy Końskie znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *