REKLAMA

Spore zainteresowanie Kinem Letnim w Sielpi [wideo]

Reaktywacja Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz uruchomienie po rocznej przerwie Kina Letniego w Sielpi są próbą odpowiedzi miasta Końskie i Domu Kultury na filmowe zapotrzebowanie konecczan.

REKLAMA

Przed kilkoma dniami zagrano pierwszy film w tym sezonie w Sielpi. O tym wydarzeniu opowiedział nam dyrektor Domu Kultury w Końskich Krzysztof Kowalski. –„Pomysł jest stary. My próbujemy grać te filmy, przerwa była technologiczna, pracowników też jesteśmy ubodzy, ale udało nam się nawiązać koalicję z OSiR-em, dograć wszystko osobowo i gramy. Graliśmy film we wtorek i było bardzo sympatycznie. Stare czasy się przypomniały, bo rodzice którzy przyszli pamiętali to miejsce, dziadkowie przybyli z dziećmi i dobrze, bo graliśmy kino familijne. Na przyszłość zapraszamy z kocami, bo wieczory są troszeczkę chłodne, ale myślę że to się przyjmie.” – opowiedział nam dyrektor DK-u.

We wtorek oraz w czwartek w sielpiańskim kinie zagrano Asterixa i Obelixa. Dzisiaj wieczorem w planach jest jedna ze starszych, ale znanych komedii. Natomiast organizatorzy zapraszają już na kolejny tydzień – wszystkie seanse będą rozpoczynać się około godziny 20.30. –„Podejrzewam, że około 100 osób wytrwało na pierwszym seansie do końca, a kilkadziesiąt się jeszcze przewinęło, zobaczyło że coś się dzieje i poszło sobie. Filmy próbujemy grać we wtorki, czwartki i piątki. Zobaczymy jak nam się to wszystko powiąże. Na razie mamy pieniądze i ochotę by grać prawie do końca sierpnia.” -mówi dyrektor Kowalski.

REKLAMA

Zdjęcia:

 

Kino Letnie w Sielpi 2016 01

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *