REKLAMA

Sportowa niedziela w Końskich. Dwa turnieje za nami [wideo, zdjęcia]

W minioną niedzielę na stadionie OSiR w Końskich odbyły się turnieje siatkówki plażowej i tenisa ziemnego organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Fair Play. Najlepszym siatkarskim duetem podczas zawodów okazali się Marek Sroka i Kamil Świercz, a na korcie triumfował Michał Pilarski.

REKLAMA

W niedzielnym turnieju siatkówki plażowej rywalizowało dwanaście par. Turniej rozgrywany był systemem podwójnych eliminacji, tzw. „brazylijski” – pierwsza porażka nie wykluczała z turnieju żadnej z par. Przegrani przechodzili do „drabinki” przegranych i zachowywali szanse na końcowy triumf w imprezie. Odpadali dopiero po drugim niepowodzeniu. Zawody dostarczyły uczestnikom oraz publiczności nie lada emocji.

Ostatecznie zwyciężyła, choć nie bez problemów para Marek Sroka i Kamil Świercz, która po fantastycznym meczu pokonała duet Arek Kuleta i Karol Wojna. Najniższy stopień podium przypadł „weteranom” fairplayowskich rozgrywek: Sylwestrowi Kukulskiemu i Szymonowi Guździołowi.

REKLAMA

Równolegle z turniejem siatkówki rozgrywany był turniej tenisa ziemnego. Rywalizowało 9 zawodników. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Michał Pilarski, drugie Patryk Kwiecień, a trzecie Konrad Sapieja.

Następne turnieje tenisa ziemnego oraz siatkówki plażowej zaplanowane są na niedzielę 8 sierpnia.

Zdjęcia (własne, Kamil Świercz):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *