REKLAMA

Sportowa sobota na Konecczyźnie [wideo, zdjęcia]

Wokół trzech dyscyplin toczył się wczorajszy sportowy dzień w Końskich. Mecz ligowy rozegrali juniorzy starsi Neptuna, w Memoriale im. Edwarda Strząbały mierzyli się juniorzy młodsi KSSPR-u, a seniorzy KSSPR-u w lidze walczyli na wyjeździe, grała też Konecka Liga Siatkówki.

REKLAMA

W hali przy ulicy Stoińskiego już po raz trzeci rozegrano Memoriał im. Edwarda Strząbały w piłce ręcznej juniorów młodszych. To impreza, która ma wspominać doskonałego szkoleniowca szczypiorniaka.-„Osoba nieprzeciętna, wybitny szkoleniowiec piłki ręcznej. Był również trenerem MKS-u Końskie. Zarówno w I lidze, jak i Ekstraklasie prowadził naszych piłkarzy podczas rozgrywek ligowych. Trzeci memoriał rozgrywany jest w kategorii juniorów młodszych. Strząbała  to trener 50-lecia Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej. Zdobywał mistrzostwo Polski z Iskrą Kielce, Śląskiem Wrocław. Podczas wyjazdów zagranicznych np. osiągnął mistrzostwo Afryki z Tunezją. Postać godna upamiętnienia i dlatego też jesteśmy po raz trzeci organizatorem memoriału jego imienia.” – opowiedział nam Wojciech Jasnos, wiceprezes KSSPR-u ds. organizacyjnych.

Turniej stał na wysokim, bardzo wyrównanym poziomie. Rywalizowały ze sobą: nasz KSSPR, MTS Lider Radom, Vive Tauron Kielce oraz UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że zwycięzcą jest ekipa z Kielc. Wczoraj grali także podopieczni Michała Przybylskiego. Nasi seniorzy po dramatycznym, wyrównanym meczu przegrali z MTS-em Chrzanów grając na wyjeździe 30 do 29. Zadecydowała bramka Jana Orlickiego, który w ostatniej sekundzie spotkania silnym rzutem pokonał bramkarza Koni. Za dwa tygodnie konecczanie zmierzą się we własnej hali z Viretem CMC Zawiercie.

REKLAMA

Sportowa sobota w Końskich 21

Zmieniamy dyscyplinę, bo w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Starszych rywalizowali zawodnicy MKS-u Neptuna Końskie. Walczący o awans do Centralnej Ligi podopieczni Arkadiusza Jarząba są liderami tabeli. Wczoraj na boisku przy ulicy Sportowej podejmowali oni szóstą Olimpię Pogoń Staszów i bez problemów zwyciężyli 4:1. Bramki dla Neptuna zdobyli: w pierwszej połowie wynik otworzył Piotr Zieliński, a w drugiej odsłonie trafiali Tomasz Staromłyński, Cezary Madej i Bartłomiej Sidor. Honorowe trafienie dla Pogoni zaliczył Piotr Krakówka.

Skład Neptuna: Wodecki, Mendygrał, Ziębaczewski, Skalski, Kos, Kowalczyk, Ruszkiewicz, Staromłyński, Madej, Sidor, Zieliński. Ławka: Woźnica, Bomba, Gąszcz, Grot, Kołodziejczyk.

Również wczoraj grano u nas w siatkówkę, a dokładnie odbyła się 2. kolejka Koneckiej Ligi Siatkówki. W hali w Stadnickiej Woli doszło do dwóch starć. Kansas Kazanów 3:0 pokonało Gimnazjum nr 2, a ekipa Fair Play po jednostronnym widowisku również 3:0 zwyciężyła z Amareną. Pojedynek Gimnazjum z ZDZ-tem został odwołany, a organizatorzy przyznali walkower tej pierwszej drużynie.

W tabeli po dwóch kolejkach z kompletem zwycięstw prowadzi Fair Play, a druga jest ekipa z Kazanowa.

Galeria (zdjęcia własne + foto z Memoriału Edwarda Strząbały autorstwa M. Musiała):

Sportowa sobota w Końskich 11

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *