REKLAMA

Sportowe granie z WOŚP w powiecie koneckim [wideo, zdjęcia]

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to w powiecie koneckim także wiele sportowych wydarzeń i emocji. W Stąporkowie i Miedzierzy grano w futsalu, poza tym w regionie odbyły się biegi oraz morsowanie. 

REKLAMA

W gminie Smyków już od soboty toczyły się na rzecz WOŚP piłkarskie zmagania –„Po raz czwarty organizujemy turniej WOŚP. Jest dwanaście drużyn, gramy od 8:30, dzisiaj są eliminacje w grupach, a na jutro mamy zaplanowane finały rozgrywek. W międzyczasie na naszym Facebooku są wystawione rzeczy do licytacji: piłka podpisana przez Koronę Kielce, dziecięca koszulka podpisana przez Vive […] Coraz więcej drużyn przyjeżdża do nas, mam nadzieję, że za rok również będziemy grali” – opowiadał nam Paweł Owczarek z Klubu Sportowego Smyków, organizator turnieju i sportowych licytacji.

Po dwóch dniach rywalizacji najlepszymi okazali się zawodnicy z zespołu LOKERS, którzy wyprzedzili Chłopaków z Baraków oraz ekipę Gramy Razem.

REKLAMA

W Stąporkowie podobnie jak w Smykowie rozpoczęto od sportowych zmagań już w sobotę –„Zaczęliśmy od godziny 9:00 turniej w ping-ponga. Zgłosiło się 31 osób, a to dosyć duża liczba. Chłopaki już grają, niebawem faza pucharowa. Jeżeli chodzi o futsal to mamy 10 drużyn, gramy na trzy grupy, z każdej wyjdzie po jednej drużynie i grają każdy z każdym. Liczymy na to, że będą emocje, bo wyjdą te trzy najmocniejsze drużyny […] Tym dniem na sportowo chcemy przyciągnąć ludzi w każdym wieku na tę halę” – opowiada Grzegorz Teper, organizator sportowych zmagań dla WOŚP w gminie Stąporków.

Po zaciętych bojach w turnieju tenisa stołowego zwyciężył Kamil Milcarz, a w rywalizacji futsalowej najlepsi byli zawodnicy ekipy Champions, czyli piłkarze związani z Neptunem Końskie.

Kolejnym elementem orkiestrowego wsparcia w Stąporkowie było niedzielne morsowanie na Miłej.

Sportowo było nie tylko w Smykowie i Miedziery, ale i w gminie Końskie. O 10:00 Balans Fitness Club zorganizował marszobiegi w ramach akcji „Zryw po Zdrowie” w Niebie. Pod tym samym hasłem w Starej Kuźnicy spotkały się „Koneckie Morsy”. Kilkadziesiąt osób najpierw ćwiczyło rozgrzewając się nad brzegiem zbiornika wodnego, a następnie weszło do wody wrzucając po drodze pieniądze do orkiestrowej puszki. Nie zabrakło tam smakołyków, głośnej muzyki, a nawet efektów pirotechnicznych. Nie zabrakło przede wszystkim znakomitej, radosnej atmosfery!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *